W oczekiwaniu na Office 2019

Jak wiadomo, Microsoft zapowiedział dwa miesiące temu kolejną wersję swojego flagowego produktu biznesowego, jakim jest pakiet biurowy Office. Chodzi o oprogramowanie Office 2019 które powinno trafić do rąk użytkowników pod koniec przyszłego roku. A oto przewidywane scenariusz wydarzeń związanych z tym faktem, który warto znać.

Wiadomo już iż kod oprogramowania Office 2019 będzie oparty w dużym stopniu na kodzie udostępnionego już użytkownikom pakietu Office 365 ProPlus. Jest więc wysoce prawdopodobne, że zapowiadany na przyszły rok upgrade tego oprogramowania posłuży Microsoftowi do wstępnego zapoznania użytkowników z możliwościami pakietu Office 2019.

Microsoft zaplanował upgrade oprogramowania Office 365 ProPlus na 18-go marca 2018 roku. Natomiast cztery miesiące później – dokładnie 10-go lipca - ten sam pakiet – ale już przetestowany i poprawiony – powinien trafić oficjalnie do rąk użytkowników za pośrednictwem kanału dystrybucji „Semi-Annual Channel". Można powiedzieć, że będzie to pierwsze, nieoficjalne jeszcze spotkanie korporacyjnych użytkowników z funkcjami, które będzie wspierać pakiet Office 2018.

Zobacz również:

  • Slack zbiera dane użytkowników do trenowania modeli AI bez pytania o zgodę
  • Cykl życia tych pakietów biurowych Microsoftu dobiegnie w przyszłym roku końca
  • AI: Google kontra Microsoft

Microsoft zapowiedział, że pakiet Office 2019 będzie gotowy pod koniec 2018 roku. Pozostaje pytanie, kiedy dokładnie. Wydaje się, że pierwsza prezentacja tego oprogramowania może mieć miejsce w połowie przyszłego roku, a dokładnie 11-go września. Wtedy to zaczną się zapewne publiczne beta testy pakietu Office 2019.

Na koniec warto przypomnieć, że zgodnie z przyjętą na początku tego roku zasadą, właściciele tej wersji pakietu Office 2019, która będzie objęta wieczystą licencją, mogą liczyć na wsparcie techniczne przez okres 10 lat, a więc do 2029 roku.

Jednak pięć lat wcześniej – czyli po pięciu pierwszy latach, nazwanych przez MIcrosoft wsparciem typu „mainstream” - wchodzące w skład pakietu aplikacje zostaną odcięte od świadczonych przez Microsoft usług, takich jak Exchange (poczta), OneDrive for Business (chmurowy magazyn danych) i Teams (praca w grupie).

Jak podaje opracowany przez Computerworld raport Top200, polski oddział Microsoftu zajął 10 miejsce na liście wymieniającej firmy IT, które uzyskały w Polsce w 2016 roku największe przychody ze sprzedaży swoich produktów i usług (z wynikiem 1 407 696 tys. zł).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200