W mediach społecznościowych działa już ponad połowa ludzkości

Firma Datareportal opublikowała ciekawy raport zatytułowany „State of Digital in January 2021”, który obrazuje sytuację panującą na globalnym rynku cyfrowym i wskazuje na panujące na nim trendy. Można się z niego np. dowiedzieć, że na blisko 7,83 mld osób zamieszkujących obecnie Ziemię, aż 66,6% (czyli 5,22 mld) posiada smartfon.

Internet

Liczba użytkowników posiadających mobilne urządzenia elektroniczne wzrosła w 2020 roku – porównując rok do roku - o 1,8% (czyli o 93 miliony). W tym samym czasie użytkownicy takich urządzeń wykonali o prawie 1% więcej połączeń.

Jeśli chodzi o internet, to z medium tego korzystało w styczniu tego roku 4,66 mld użytkowników (wzrost o 316 mln, czyli o 7,3% w porównaniu ze styczniem 2020 roku). Prym w internecie wiodą oczywiście media społecznościowe, z usług których korzysta na 4,2 mld osób (wzrost o 13%). Oznacza to ni mniej ni więcej, że w sieciach społecznościowych działa obecnie aktywnie aż 53% całej światowej populacji.

Zobacz również:

  • Starlink Mini: to nazwa nowej usługi satelitarnego dostępu do internetu, której twórcą jest SpaceX
  • Raport „Computerworld TOP 200” od dziś dostępny w sprzedaży

Internet to prawdziwy złodziej czasu. Okazuje się bowiem iż przeciętny użytkownik spędza obecnie w internecie prawie 7 godzin dziennie. To 48 godzin tygodniowo, czyli pełne dwa dni każdego tygodnia. Zakładając, że przeciętny człowiek śpi od 7 do 8 godzin dziennie, oznacza to iż spędzamy około 42% naszego życia w sieci.

Liczby te pokazują dobitnie, że ludzie spędzają codziennie więcej czasu w internecie niż w poprzednich latach. Raport pokazuje, że typowy internauta spędzał codziennie o 16 minut dłużej online w III kwartale 2020 roku niż w III kwartale 2019 roku, co stanowi wzrost o 4 procent porównując rok do roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200