W kwietniu odnotowano rekordowy wzrost sprzedaży układów półprzewodnikowych

Kwiecień okazał się rekordowym miesiącem pod względem globalnej sprzedaży układów półprzewodnikowych. Jej wartość w tym okresie wyniosła 15,2 mld USD, co oznacza, że wzrosła w porównaniu z analogiczny...

Kwiecień okazał się rekordowym miesiącem pod względem globalnej sprzedaży układów półprzewodnikowych. Jej wartość w tym okresie wyniosła 15,2 mld USD, co oznacza, że wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 35,6% (11,2 mld USD).

Do tak dynamicznego wzrostu w dużym stopniu przyczynił się rozwój rynku telefonii komórkowej i komunikacji bezprzewodowej - twierdzą przedstawiciele Semiconductor Industry Association (SIA), którzy przygotowali raport na ten temat. Dodali też, że nie bez znaczenia dla wyników sprzedaży był rosnący popyt na komputery PC.

Największą wartość sprzedaży układów półprzewodnikowych w kwietniu odnotowano w rejonie obu Ameryk, gdzie wyniosła ona 4,57 mld USD i wzrosła w ciągu roku o 25,7% (3,64 mld USD). Na drugim miejscu znalazła się Europa z 3,32 mld USD (wzrost o 33,6%, 2,48 mld USD), a następnie Japonia z 3,43 mld USD (41,1%, 2,43 mld USD) oraz region Azji i Pacyfiku ze sprzedażą w wysokości 3,89 mld USD i najwyższym wzrostem (46%, 2,66 mld USD).

W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku największy, bo aż 193-proc., wzrost odnotował rynek pamięci Flash, a także cyfrowych procesorów sygnałowych (DSP) wykorzystywanych w urządzeniach komunikacyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200