W kolejnej wersji systemu Windows 10 linki wyświetlane przez Windows Mail ma otwierać tylko przeglądarka Edge

Microsoft wynalazł nowy sposób na to, aby zmusić użytkowników komputerów Windows 10 do używania jego przeglądarki Edge. Kolejny duży upgrade systemu Windows 10 (wersja oznaczona numerem 1809) zawiera bowiem rozwiązanie powodujące, że po kliknięciu przez użytkownika linku znajdującego się w wiadomościach wyświetlanych przez aplikację pocztową Windows Mail, zostanie on obsłużony tylko przez przeglądarkę Edge.

Okazuje się, że opcją taką mają już do czynienia uczestnicy programu Windows Insider, w ramach której testują nowe wersje systemu Windows, zanim zostaną one ostatecznie udostępnione użytkownikom. Do pory było tak, że po kliknięciu takiego linku do akcji wkraczała zawsze domyślna przeglądarka skonfigurowana na danym komputerze. I nie musiała to być przeglądarka Edge, ale np. Opera czy Chrome.

W systemie Windows 10 wersja 1809 niezależnie od tego, jaką domyślną przeglądarkę wybrał użytkownik, link zawarty w wiadomościach Windows Mail obsłuży przeglądarka Edge. Microsoft twierdzi, że zrobił to dla dobra użytkowników, gdyż żadna inna przeglądarka nie obsłuży tak szybko linków zawartych w aplikacji Windows Mail, jak Edge. Inna rzecz, jak tłumaczenie takie przyjmą użytkownicy. Wielu z nich uzna zapewne, że nie jest to uczciwa zagrywka ze strony Microsoftu.

Zobacz również:

Przypominamy iż Wersja 1809 systemu Windows 10 powinna zostać udostępniona użytkownikom jesienią tego roku. Wskazują na to cyfry 1809. Microsoft przyjął bowiem w zeszłym roku zasadę, że będą to zawsze cztery cyfry budowane zgodnie z formatem rrmm (rok i miesiąc premiery oprogramowania). Wersja 1809 oznacza więc, że oprogramowanie trafi do rąk użytkowników we wrześniu 2018 roku.

I jeszcze jedno - już niedługo pojawi się wiosenny duży upgrade systemu Windows 10, znany jako Windows 10 Spring Creators Update. Będzie to wersja 1803 co oznacza, że datę premiery zaplanowano ma marzec. Wszystko jednak wskazuje na to, że zdarzenie to nastąpi w kwietniu.


TOP 200