W kierunku lepszego IT

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego podcastu serii Computerworld TOP200. Opowiemy, jak organizacje mogą zacząć podróż w duchu sustainability.

Kurczące się zasoby naturalne, rosnące ceny energii i stała presja społeczna na bardziej zrównoważone ścieżki rozwoju technologicznego świata wpływają na strategie przedsiębiorstw. Firmy – choć jeszcze nie wszystkie - szukają możliwości zmian, podniesienia efektywności energetycznej czy zmniejszania swojego śladu węglowego. Presja legislacyjna jest jednym z elementów katalizujących zmianę. Unijne raportowanie pozafinansowe (ESG) wręcz wymusi na organizacjach, również w Polsce, zmianę w podejściu do zrównoważonego rozwoju. Nie wszystkie firmy są dziś na to gotowe i często obawiają się, że nie posiadają wystarczających kompetencji do zrównoważonej transformacji. Z drugiej strony na rynku technologii funkcjonują podmioty, które posiadają i są w stanie dzielić się kompetencjami i doświadczeniem w zakresie odpowiedzialnego rozwoju, jednocześnie mogą wskazać przedsiębiorstwom obszary do optymalizacji. Łatwiej zacząć zmianę z mentorem, który pokaże pierwsze kroki, niezależnie na jakim etapie procesów postawione.

W podcaście „Podróż w kierunku zrównoważonego IT” rozmawiamy z Szymonem Bartkowiakiem, prezesem Transition Technologies PSC SA, który dzieli się swoją wiedzą na temat zrównoważonej optymalizacji i podpowiada, od zmiany jakich obszarów biznesowych można zacząć skuteczną transformację w duchu sustainability.

Zobacz również:

  • Powstał prototyp energooszczędnego chipa wzorowanego na mózgu

Zapraszamy do słuchania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]
Subskrybuj podcast "TECH TRENDS"
Otrzymuj powiadomienia o nowych odcinkach podcastu!

TOP 200