W grupie bezpieczniej

3Com i Alcatel wprowadzają do oferty nowe modele przełączników dla grup roboczych z listami dostępowymi na portach.

3Com i Alcatel wprowadzają do oferty nowe modele przełączników dla grup roboczych z listami dostępowymi na portach.

W grupie bezpieczniej

3Com superstack 3 switch 3200

Linia przełączników 3Com SuperStack 3 Switch 3200 jest przeznaczona do budowy sieci dystrybucyjnych lub dostępowych. Wbudowane funkcje routingu w warstwie trzeciej pozwalają odciążyć rdzeń sieci od obsługi ruchu odbywającego się w ramach segmentu. Lokalny ruch w warstwie drugiej może być jednocześnie kontrolowany w warstwie trzeciej pod kątem bezpieczeństwa można, np. uniemożliwiać próby komunikacji z urządzeniami z innych podsieci VLAN przez dodatkowe listy dostępowe na poziomie portów. W nowej linii przełączników 3Com wprowadził uwierzytelnianie 802.1x i możliwość zarządzania urządzeniem za pośrednictwem bezpiecznych sesji SSH lub SSL.

Urządzenia są dostępne w dwóch wersjach. Model 3226 zawiera 24 porty 10/100, zapewnia pasmo rzędu 8,8 Gb/s i przepustowość 6,6 mp/s w cenie ok. 750 USD. Model 3250 zawiera 48 portów i kosztuje ok. 1400 USD. W tym przypadku łączne pasmo sięga 13,6, a przepustowość 10,1 mp/s. Oba urządzenia mają dwa gigabitowe porty szkieletowe oraz umożliwiają dołączenie zapasowego zasilacza.

Alcatel tymczasem wprowadził do oferty przełączniki dla bardziej wymagających grup roboczych. Urządzenia OmniStack 6300 są wyposażone w 24 porty Gigabit Ethernet oraz 4 porty gigabitowe (miedziane lub światłowodowe) do szkieletu. Możliwe jest agregowanie łączy szkieletowych zgodnie ze standardem 802.3ad, co pozwala na zwiększenie przepustowości i zapewnia bezpieczeństwo.

Nowe przełączniki OmniStack obsługują uwierzytelnianie 802.1x i podobnie jak urządzenia 3Com wprowadzają ochronę na poziomie portów w postaci list dostępowych. Model 6300 konkuruje bezpośrednio z przełącznikami Cisco Catalyst 2900. Cena jednego portu w przypadku Alcatela wynosi ok. 100 USD za port.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200