W USA króluje broadband

W lipcu po raz pierwszy w historii w USA więcej internautów korzystało z łącz szerokopasmowych niż z połączeń typu dial-up - informuje firma analityczna NetRatings. Z danych firmy wynika, że z broadbandu korzysta obecnie 63 mln Amerykanów - czyli 51% tamtejszych internautów.

NetRatings donosi również, że w ciągu ostatniego roku (od lipca 2003 r.) ogólna liczba internautów wzrosła w USA o niecałe 10% - do 124 mln. Wyraźniejszy był w tym czasie wzrost liczby osób korzystających z dostępu szerokopasmowego - w lipcu 2003 r. 'broadbandowcy' stanowili 38% amerykańskich internautów, zaś teraz liczba ta wynosi 51%.

Zdaniem analityków, do wzrostu popularności szerokopasmowego dostępu do Internetu w USA przyczyniły się liczne promocje, przygotowane przez dostawców usług internetowych oraz rosnąca liczba użytkowników serwisów muzycznych i filmowych (do komfortowego korzystania z nich niezbędne jest 'szerokie pasmo').

Zobacz również:

  • Rosja zachowuje połączenie z internetem. Czy będzie odcięta?
  • Ranking szerokopasmowego internetu w krajach OECD
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200