W USA drony trzeba zarejestrować

Federalna Administracja Lotnictwa uruchamia w Stanach Zjednoczonych system rejestracji dronów. Obowiązkowe jest zgłoszenie w urzędzie każdej posiadanej maszyny i jej zarejestrowanie po uiszczeniu opłaty w wysokości 5 USD.

Amerykańskie FAA (Federalna Administracja Lotnictwa, ang. Federal Aviation Administration) wdraża system rejestracji dronów. Zgodnie z oczekiwaniami posiadacze tych maszyn w Stanach Zjednoczonych będą musieli zgłosić się do urzędu i uiścić małą opłatę.

Rejestracja ma kosztować 5 dol. - ale przez pierwszy miesiąc będzie można drony zarejestrować bezpłatnie. System rejestracji zostanie uruchomiony 21 grudnia i będą musieli skorzystać z niego wszyscy obecni i przyszli posiadacze dronów. Rejestracji dokonuje się na 3 lata.

Zobacz również:

Osoby, które kupiły drony do tej pory lub zdążą z zakupem do 21 grudnia mają czas na zgłoszenie się do urzędu do 19 lutego 2016 roku. Osoby, które zakupią maszyny po 21 grudnia będą musiały zarejestrować sprzęt przez wykonaniem pierwszego lotu.

Oznacza to, że jeśli Amerykanie znajdą drony pod choinką, to nie będą mogli ich przetestować przed udaniem się do urzędu. Na szczęście rejestracji drona będzie można dokonać na stronie internetowej i uiścić opłatę online. Osoby rejestrujące drona w USA muszą mieć przynajmniej 13 lat.

Thinkstock

Thinkstock

Do rejestracji potrzebne jest podanie imion, nazwisk, adresu domowego i adresu e-mail. W ramach procesu rejestracji zostanie przyznany unikalny numer drona, który trzeba potem nanieść na maszynę. Latając dronem trzeba mieć ze sobą potwierdzenie rejestracji w wersji online lub drukowanej.

źródło: techcrunch.com


TOP 200