W Polsce ruszyła nowoczesna fabryka produkująca światłowody

Amerykańska firma Corning otworzyła dzisiaj w Polsce (w Mszczonowie) nowy zakład produkcji włókien światłowodowych. Nowa fabryka jest jedną z największych w Unii Europejskiej i pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na szybkie połączenia sieciowe w naszym regionie i na całym świecie.

Grafika: Corning

Jest to jedna najnowsza z serii globalnych inwestycji firmy Corning w produkcję światłowodów i kabli, o łącznej wartości od 2020 roku ponad 500 milionów dolarów. Poprzez dodanie nowych możliwości produkcji włókien optycznych w Polsce, Corning będzie w stanie zwiększyć dostawy i produkcję ze źródeł lokalnych, aby obsłużyć globalne rynki i zaspokoić rosnący popyt.

Operatorzy sieci w Europie inwestują w rozbudowę sieci szerokopasmowych, aby zapewnić szybkie połączenia coraz większej liczbie osób i społeczności. Inicjatywy te, wraz z inwestycjami w sieć 5G i centra danych w chmurze, sygnalizują wczesną fazę dużej, wieloletniej fali wzrostu dla sieci opartych na włóknach światłowodowych, o praktycznie nieograniczonej przepustowości. Jako wynalazca niskostratnych włókien optycznych, Corning ma więc wyjątkowe możliwości, aby wspierać rozbudowę tych sieci.

Zobacz również:

  • Siemens przystępuje do Semiconductor Education Alliance
  • Inwestycja Intela w Polsce wkracza w nowy etap
  • Pierwsza europejska fabryka firmy Huawei powstanie we Francji

Łącznie z 250 pracownikami nowego zakładu, liczba osób zatrudnianych przez Corning w Polsce przekroczyła 3000. Bieżąca inwestycja jest owocem 20-letniej historii udanej produkcji Corning w tym regionie Europy, a zarazem jej rozszerzeniem, jako że Corning już od dłuższego czasu produkuje kable światłowodowe i komponenty łączności w swoim kampusie w pobliskim Strykowie.

Składamy firmie Corning gratulacje z okazji otwarcia tego zaawansowanego zakładu produkcji włókien światłowodowych, które stanowią kręgosłup Internetu” - powiedział Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa. I dodał, „Dzięki światłowodom, które Corning będzie produkował w Mszczonowie, szybkie połączenia dotrą do większej liczby osób i większej liczby społeczności w Europie. Cieszymy się, że wprowadzając swoje innowacje w życie, Corning jeszcze raz postawił na utalentowanych pracowników naszego regionu.”

Corning rozszerza również zdolności produkcyjne w Stanach Zjednoczonych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na połączenia szerokopasmowe w Ameryce Północnej. W sierpniu koncern ogłosił, że otworzy zakład produkcji kabli światłowodowych koło Phoenix w stanie Arizona. Rozbudowa zakładu produkcji przewodów w Karolinie Północnej, która została ogłoszona w zeszłym roku obecnie nabiera tempa.

Corning pragnie rozszerzyć swoją działalność w zakresie produkcji włókien światłowodowych w Europie, gdzie nasi klienci przyspieszają swoje inwestycje w sieci przyszłości” - powiedział prezes i dyrektor generalny Corning, Wendell P. Weeks. Nowy zakład w Mszczonowie umożliwi nam skutecznie obsługiwanie naszych klientów w Europie i poza nią, w okresie rekordowego popytu. Doceniamy wsparcie, jakie uzyskaliśmy ze strony władz państwowych i lokalnych oraz poświęcenie i zaangażowanie naszych wykwalifikowanych pracowników.

Źródło: webershandwick

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200