W Polsce pojawił się kolejny producent komputerów naręcznych

Firma Handspring, której założyciele wywodzą się z działu 3Com zajmującego się rozwojem komputerów Palm, wprowadziła na polski rynek komputery naręczne Visor. W tym roku jej przedstawiciele zamierzają sprzedaż ok. 3 tys. tych urządzeń.

Firma Handspring, której założyciele wywodzą się z działu 3Com zajmującego się rozwojem komputerów Palm, wprowadziła na polski rynek komputery naręczne Visor. Urządzenia te choć bardzo podobne do Palm Pilotów, charakteryzują się przede wszystkim konkurencyjną w stosunku do nich ceną, a także atrakcyjniejszymi, kolorowymi obudowami.

Przedstawicielem Handspring w Polsce jest firma MDS Poland z Warszawy. "Rynek komputerów naręcznych w Polsce jest na razie niewielki, rzędu kilkunastu tys. sztuk rocznie. Mamy jednak nadzieję, że będzie się dynamicznie rozwijał. Na początek chcemy zdobyć 10% rynku" - mówi Krzysztof Gawroński z MDS Poland. "Oczekujemy, że w tym roku w Polsce zostanie w sumie sprzedanych 30 tys. komputerów naręcznych" - dodaje.

Obecnie dostępne są dwa modele komputerów Handspring: Visor i Visor Deluxe. Sprzedawane są w trzech wariantach kolorystycznych. Wyróżniającą je - w stosunku do Palm Pilotów - cechą jest również współpraca z tzw. platformą rozszerzeń Springboard. Umożliwia ono podłączenie do komputera modemu lub odtwarzacza plików MP3. Na razie w Polsce dostępne są dwa moduły: pamięć flash 8 MB i moduł do archiwizacji danych. W ciągu kilku tygodni mają pojawić się modemy, w tym GSM.

Oba modele pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Palm OS, co sprawia że mogą korzystać z tych samych aplikacji co Palm Piloty. Najprostszy Handspring Visor - wyposażony w 2 MB RAM - kosztuje ok. 1200 zł. Klient otrzymuje także stację dokująca ze złączem USB HotSync, oprogramowanie Palm Desktop i aplikację współpracującą z Microsoft Outlook. Model Visor Deluxe kosztuje 1538 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200