Vodafone sprzeda udziały w sieci Plus

Międzynarodowy operator telefonii komórkowej planuje ponoć zmienić swoja strategię inwestowania za granicą. Na pierwszy ogień ma pójść właśnie sprzedaż udziałów operatora sieci Plus.

Zgodnie z informacjami jakie podała agencja Reuters, rozpoczęcie sprzedaży Polkomtela, operatora sieci Plus i właściciela marek Simplus, Sami Swoi i 36,6 to kwestia najbliższego miesiąca. Firma chce w ten sposób uporządkować swoje inwestycje zagraniczne. Prócz Polski międzynarodowy operator planuje także pozbyć się udziałów w firmach z Chin i Francji.

Z doniesień prasowych wynika, że Polkomtel wyceniony zostanie na co najmniej 3,7 mld euro. Vodafone posiada obecnie niecałe 25% udziałów u polskiego operatora rozłożonych na dwie spółki - Vodafone Americas i Vodafone International Holdings. Prócz zagranicznego giganta udziałowcami Polkomtela są m.in. polskie spółki Orlen, KGHM i PGE.

Zobacz również:

  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu
  • Inwestycja Intela w Polsce wkracza w nowy etap
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200