Visual UpTime Select do monitorowania sieci VoIP

Spółka Passus wprowadziła do oferty najnowszą wersję oprogramowania Fluke Networks Visual UpTime Select 2.5, które umożliwia m.in. monitorowanie jakości połączenia dla poszczególnych segmentów sieci oraz prezentację danych za pomocą różnorodnych raportów.

Visual UpTime Select firmy Fluke Networks jest rozwiązaniem typu EPM (Enterprise Performance Management) przeznaczonym do zarządzania efektywnością firmy i będące rozbudowanym systemem udostępniania aplikacji (m.in. VoIP) w obrębie sieci WAN.

System gromadzi dane na temat każdego segmentu połączenia VoIP, dostarczając szczegółowych informacji o jakości połączenia. Nowością w wersji 2.5 jest system raportów - Business Class Reporting, które można dostosowywać do bieżących potrzeb. Raporty mogą przedstawiać zarówno ogólne zestawienia z pulpitu nawigacyjnego, jak i szczegóły na temat sposobu rozwiązania problemu związanego z połączeniem. Raporty dostępne z poziomu przeglądarki.

Visual UpTime Select składa się z sond monitorujących ruch na łączach do sieci operatora. Sondy dostarczają dane do centralnego serwera oraz alarmują m.in. o niespodziewanym zwiększeniu ruchu, pojawieniu się niepożądanych aplikacji lub przekroczeniu warunków SLA (Service Level Agreement).

Modularna architektura rozwiązania pozwala na selektywny i stopniowy zakup tylko tych modułów, które realizują potrzebną funkcjonalność. Wraz z rozbudową infrastruktury, liczba modułów może być stopniowo zwiększana.

Cena rozwiązania rozpoczyna się od 2 000 euro. Wycena jest dokonywana dla każdego użytkownika indywidualnie w zależności od posiadanej sieci i wymaganej funkcjonalności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200