Vista zakończy erę szarych klocków?

Jak wygląda twój komputer? Jest szary, klockowaty i zajmuje sporo miejsca? Jeżeli nie jesteś zadowolony z jego wyglądu, odczekaj jeszcze kilka miesięcy z zakupami - wraz z premierą Visty może nadejść epoka nowych i ładnych maszyn. Bez potrzeby tuningu!

Zanosi się na to, że premiera Visty będzie jednym z największych wydarzeń w branży IT od czasu udostępnienia systemu Windows 95. Gigant z Redmond ma zamiar podbić rynek nie tylko interfejsem (Aero Glass), lecz również nowymi urządzeniami, których design będzie pasował do następcy Windows XP (patrz artykuł: "Klawiatura dla Visty").

Korporacja rozesłała właśnie wśród 70 producentów komputerów darmowy pakiet "Vista Industrial Design Toolkit", w którym znajduje się zbiór istotnych informacji, w jaki sposób upodobnić sprzęt do interfejsu systemu Windows Vista.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu

Są tam dane m.in. na temat wykorzystywanej palety kolorów czy wyglądu przycisku "Power" i "Reset" oraz porady, by obudowa była pozbawiona kantów ("accelerated curves") i kontrastowa ("purposeful contrast").

Korporacja chce, by ludzie kochali swoje komputery, a nie tylko traktowali je jak kolejne elementy wyposażenia domu.

Niewykluczone zatem, że już niedługo zwolennicy miłego dla oka wyglądu obudowy, nierzadko miłośnicy maszyn Apple, znajdą nowy obiekt westchnień - nowoczesne komputery napędzane Vistą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200