Vista opóźniona przez Komisję Europejską - tak czy nie?

Wygląda na to, że premiera kolejnego produktu może zostać opóźniona w Europie. Tym razem jest to Vista: Microsoft twierdzi, że Komisja Europejska może wpłynąć na datę premiery systemu w krajach Unii.

Przedstawiciele software'owego giganta oskarżają KE o brak zdecydowanej decyzji dotyczącej wymagań, które musi spełnić , by można ją było wprowadzić na rynek europejski.

Jak mówi Guy Esnouf, jeden z pracowników Microsoftu, w ciągu ostatnich piętnastu miesięcy korporacja dostarczała Komisji wszelkie opisy, które mogłyby pomóc w przystosowaniu systemu do wymogów unijnych.

Zobacz również:

Przedstawiciele krajów członkowskich zgłosili kilka uwag, ale na konkretne propozycje dostarczone wiosną 2006 roku jeszcze nie odpowiedzieli. Gdyby okazało się, że wymagają od Microsoftu sporych modyfikacji systemu, Vista w Europie może się spóźnić.

Tymczasem według ostatnich zapowiedzi następca Windows XP ma się pojawić w sprzedaży na całym świecie (prócz Europy? - red.) w styczniu 2007 roku.

Co na to Komisja Europejska?

Przedstawiciele KE odpowiadają bardzo krótko, że "jest wprowadzaniem w błąd sugerowanie, że Komisja może być powodem opóźnień Visty w Europie".