Vista dopiero w 2007

Microsoft po raz kolejny opóźnia wprowadzenie na rynek systemu Windows Vista. Będzie można go kupić dopiero na początku 2007 roku.

Najpierw miał być Longhornem i pojawić się w 2003 lub 2004 roku. Później - "najwcześniej w 2005 roku". Jeszcze później stał się Vistą i miał być udostępniony w 2006 roku, konkretnie pod jego koniec, choć spekulacjom i plotkom nie było końca: różne portale mówiły o premierze w październiku, wrześniu, lipcu, a nawet maju.

O czym mowa? Oczywiście o Windows Viście, najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu. Okazuje się, że przyjdzie nam na niego jeszcze poczekać. Zgodnie z ostatnim oświadczeniem firmy, użytkownicy indywidualni będą mogli go kupić dopiero w styczniu 2007 roku, czyli dokładnie w rok po ogłoszeniu przez Jima Allchina zakończenia prac nad systemem.

Zobacz również:

  • DaVinci Resolve w pełni kompatybilne z Snapdragon X Elite
  • HTC powstaje jak feniks z popiołu - nowy smartfon zaprezentowany

Co ciekawe, firmy uzyskają dostęp do Visty w planowanym wcześniej terminie, czyli w listopadzie 2006 roku. To dziwne, bo zwykle użytkownicy indywidualni szybciej decydują się na uaktualnienie systemu. Pojawiają się nawet plotki, że Microsoft chce "przeskoczyć" święta, aby nudzący się w tym okresie młodociani hakerzy nie skupili się na szukaniu dziur w Viście.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200