Visa uruchamia fundusz VC o wartości 100 mln USD dla startupów gen AI

Visa, jeden z dwóch największych na świecie operatorów płatności, uruchomiła w poniedziałek fundusz venture capital o wartości 100 milionów dolarów dla startupów zajmujących się generowaniem sztucznej inteligencji (AI), dołączając tym samy do listy inwestorów w generatywną sztuczną inteligencję.

Jonathan Borba/Pexels

Bez wątpienia generatywna sztuczna inteligencja wraz z LLM jest najgorętszym tematem technologicznym ostatniego roku. Pokrótce, generatywna sztuczna inteligencja to technologia, która tworzy zupełnie nowe treści w oparciu o to, czego nauczyła się z wcześniejszych danych. Już zmienia ludzki styl życia, a to dopiero początek. Każdy chciałby uszczknąć kawałek tortu.

„Podczas gdy większość generatywnej sztucznej inteligencji do tej pory koncentrowała się na zadaniach i tworzeniu treści, ta technologia... znacząco zmieni handel w sposób, który musimy zrozumieć”, uzasadnił utworzenie funduszu w oświadczeniu dla mediów Jack Forestell, dyrektor ds. produktu i strategii Visa.

Zobacz również:

  • W Polsce powstanie pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej hub technologiczny firmy Visa
  • Amazon redukuje zatrudnienie w dziale Alexa, aby skupić się na genAI

Nowa inicjatywa VC będzie prowadzona przez Visa Ventures, globalne korporacyjne ramię inwestycyjne Visa. Visa Ventures inwestuje i współpracuje z firmami wprowadzającymi innowacje w płatnościach i handlu od 2007 roku. „Biorąc pod uwagę potencjał generatywnej sztucznej inteligencji jako jednej z najbardziej transformacyjnych technologii naszych czasów, cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą działalność, aby inwestować w niektóre z najbardziej innowacyjnych i przełomowych startupów wspieranych przez venture capital, rozwijających się w obszarze generatywnej sztucznej inteligencji, handlu i płatności”, powiedział David Rolf, szef Visa Ventures, Visa Inc.

Szczegóły programu opisano na stronie Visa.com/ventures.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200