Visa będzie inwestować 100 mln euro w płatności bezgotówkowe

Na odbywającej się w Barcelonie konferencji banków członkowskich, organizacja Visa Europe ogłosiła, że co roku będzie inwestować 100 mln euro na rozwój płatności bezgotówkowych. Jeszcze przed końcem roku ma to zaowocować wdrożeniem rozwiązań płatności mobilnych na skalę komercyjną. Firma zapowiada też, że niedługo uruchomi duże przedsięwzięcie w zakresie płatności w handlu elektronicznym.

"W Europie jesteśmy świadkami dwucyfrowego wzrostu wskaźników ilustrujących korzystanie z kart płatniczych Visa - zwłaszcza debetowych; taka sytuacja będzie się utrzymywać przez najbliższe lata, wraz z postępującym wypieraniem gotówki przez pieniądz elektroniczny. Jednocześnie jednak wyłaniać się będą nowe możliwości związane z rozwojem płatności zbliżeniowych i mobilnych oraz z dalszym wzrostem handlu elektronicznego" - powiedział w Barcelonie prezes organizacji Visa Europe, Peter Ayliffe.

Chcąc wykorzystać te możliwości Visa ogłosiła, że będzie co roku inwestować 100 mln euro w dalszy rozwój płatności bezgotówkowych w oparciu o technologie płatności mobilnych i handlu elektronicznego. Pierwsze rezultaty, w postaci wdrożeń rozwiązań płatności mobilnych na skalę komercyjną, mają pojawić się jeszcze przed końcem tego roku. Wkrótce potem przewidywane jest uruchomienie dużego przedsięwzięcia w zakresie płatności w handlu elektronicznym.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Amazon przejmie One Medical za 3,9 mld dol.

W czasie konferencji Visa Europe przedstawiła swoje wyniki finansowe - jej tegoroczny wzrost przebiega w tempie dwucyfrowym, liczba transakcji przetworzonych w I kw. br. była większa o 22,6% w stosunków do analogicznego okresu ub. r., a bazowa stopa wzrostu, która eliminuje wpływ wzrostu liczby wydanych kart, wyniosła 10,6%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200