Versatel w rękach Tele2

Szwedzki operator Tele2 przejmie holenderskiego dostawcę usług telekomunikacyjnych - spółkę Versatel. Kwota transakcji szacowana jest na 1,34 mld euro.

Versatel świadczy usługi telekomunikacyjne głównie na terenie Holandii, Belgii oraz w Niemczech. Przychody spółki za rok 2004, jedynie w krajach Beneluksu wyniosły ponad 320 mln euro. Versatel jest drugim, co do wielkości operatorem w Holandii (zaraz po Tele2). Fuzja obu firm ma poszerzyć listę klientów korporacyjnych Tele2 (o ponad 65 tys.) oraz przyczynić się do ustabilizowania dominującej pozycji spółki w regionie. Niemiecki oddział Versatela przejmie prywatna grupa inwestycyjna Apax Partners (kwota zakupu to ok. 565 mln euro).

Tele2 chce także wykorzystać infrastrukturę Versatela do rozwoju usług szerokopasmowego dostępu do Internetu (w tym także rozwiązań "triple play

") oraz przenieść część swojego ruchu telekomunikacyjnego na łącza przejętej spółki. Zasięg wpływów szwedzkiego operatora obejmuje 25 państw, z bazą klientów szacowaną na 28,7 mln.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200