Verizon może wycofać się z oferty kupna Yahoo

Jak donosi serwis Bloomberg, Verizon nie wyklucza, że zrezygnuje z zakupu Yahoo. Według wcześniejszych ustaleń transakcja ta miała kosztować Verizon 4,8 mld USD. Według dobrze poinformowanych źródeł Verizon uznał, że ostatnie doniesienie o tym, iż hakerzy włamali się do serwerów firmy Yahoo i wykradli z nich olbrzymią ilość poufnych danych upoważnia go do tego, aby zrewidować swoją decyzję.

Bloomberg twierdzi, że nawet jeśli Verizon nie wycofa się, to będzie chciał na pewno wynegocjować nową, oczywiście niższą kwotę. Ma w ręku potężny argument. Hakerze przejęli bowiem poufne informacje dotyczące 1 mld kont pocztowych skonfigurowanych na serwerach Yahoo. Dlatego wartość akcji Yahoo spadła po podaniu tej informacji do publicznej wiadomości o ok. 4%.

Verizon wydał oświadczenie, w którym można między innymi przeczytać: „Będziemy cały czas przyglądać się tej sytuacji i śledzić śledztwo prowadzone przez Yahoo. Ostateczną decyzję podejmiemy wtedy, gdy cała sprawa zostanie wyjaśniona do końca”.

Zobacz również:

  • Yahoo kupiło kolejną platformę informacyjną
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200