VeriSign kupuje iDefense

VeriSign poinformował o kupnie firmy iDefense, specjalizującej się w zbieraniu informacji o nowych zagrożeniach w Internecie.

iDefense jest ciekawą firmą zajmującą się zbieraniem informacji o nowych atakach sieciowych na podstawie setek różnych źródeł w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Informacje pochodzą z grup i list dyskusyjnych, kanałów IRC ale także z analizy spamu, poczty rozsyłanej przez phisherów i danych zebranych w specjalnie przygotowanych systemach-pułapkach (honeypot) atakowanych przez prawdziwych włamywaczy. Zebrane i przefiltrowane informacje są udostępniane klientom w postaci cyklicznych raportów oraz alertów, pojawiających się od razu po zanotowaniu nowego zagrożenia. Dobrze znany w środowisku specjalistów od bezpieczeństwa sieci jest także oddział iDefense Labs, regularnie publikujący publiczne raporty o nowych podatnościach bądź błędach w oprogramowaniu.

Kwota, którą zapłaci VeriSign za iDefense to 40 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200