Veracomp wprowadza na rynek nowe karty telewizyjne

Linia produktów ART oferowanych przez Veracomp została poszerzona o dwa tunery telewizyjne umożliwiające odbiór programów stacji naziemnych i kablowych.

<!-- grafika --><img src="/nws/gfx/tv.jpg" align="right" vspace="5" hspace="10"><!-- kgrafika -->

Tunery TV ART oferowane przez Veracomp, pracujące w standardach PAL BG i DK, zbudowano w oparciu o chipset Brooktree Bt878 - są one kompatybilne z większością kart graficznych zgodnych z DirectDraw Windows 95. Oba modele współpracuja z systemami MS Windows 95, 98 i NT 4.0. Urządzenia pozwalają na równoczesny podgląd 16 kanałów TV. Posiadają także funkcję skanowania, która umożliwia wyświetlanie do 100 okienek wielkości 160 x 120 z tego samego źródła.

Obie karty telewizyjne ART pozwalają na nagrywanie pojedynczych klatek (w formacie JPEG i BMP) oraz zapis fragmentów scen wideo (w formacie AVI z szybkością do 30 klatek na sekundę). Obraz może być zapisany w rozdzielczościach 768x576 (PAL), 640x480 (NTSC) o głębi kolorów 16, 24 lub 32 bit. Urządzenia współpracują z oprogramowaniem do obróbki plików graficznych (Adobe Premiere, Ulead Media Studio).

Z kartami telewizyjnymi ART dostarczane są sterowniki oraz programy: DirectX, Microsoft NetMeeting, MS IE 5.0, Cebra Teletext. Ponadto, użytkownicy otrzymują kabel audio służący do połączenia z kartą dźwiękową, instrukcję instalacyjną w polskiej wersji językowej oraz (w przypadku karty z radiem) - antenę radiową.

ART TV w wersji podstawowej kosztuje 279 zł, natomiast w wersji z radiem - 317 zł. Są to sugerowane ceny brutto dla użytkownika końcowego. Obie karty dostarczane są z pilotem.

Veracomp

tel.: (12) 431 10 10

e-mail: [email protected]

www.veracomp.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200