Veracomp poszerza ofertę o narzędzia do zarządzania infrastrukturą IT

Firma rozpoczęła dystrybucję narzędzi, które ułatwiają zarządzanie zasobami informatycznymi. W portfolio dystrybutora znalazły się rozwiązania dwóch producentów: Matrix42 oraz Ivanti.

Współpraca Veracomp z nowymi producentami wpisuje się w światowe trendy związane z automatyzacją, sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Obecnie są one wykorzystywane także po to, by wspierać zarządzanie środowiskami IT w organizacjach każdej wielkości.

Matrix42 to niemiecki producent, który zakłada maksymalną integrację rozwiązań, ich uproszczenie oraz wysoki poziom ochrony. Produkty do zarządzania infrastrukturą sieciową tej marki można podzielić na cztery moduły: Unified Endpoint Management (UEM), Service Management (ITSM), Software Asset Management (SAM), Endpoint Security Management.

Zobacz również:

  • AI w firmie to większe przychody, niższe koszty i lepsza obsługa klienta
  • Zmiany u największych sprzedawców Apple w Polsce

Oprogramowanie Matrix42 umożliwia zarządzanie urządzeniami końcowymi i automatyzację powtarzających się zadań informatycznych, takich jak dystrybucja oprogramowania wśród pracowników, aktualizacje, zgłoszenia do działu IT lub service desk oparte na koncepcji ITIL – procesach dobrych praktyk informatycznych.

Wszystko to sprawia, że dostęp do usług, oprogramowania i urządzeń jest zdecydowanie bezpieczniejszy, a jednocześnie wyjątkowo prosty. Dzięki narzędziom Matrix42 można skutecznie zwiększać wydajność pracy, a przy tym zapewniać zgodność środowiska z wewnętrznymi regulacjami oraz przepisami prawnymi.

Ivanti to z kolei amerykański producent, który działa w oparciu o podejście Unified IT, tworząc oprogramowanie do automatyzacji procesów i zarządzania zróżnicowanymi środowiskami. Portfolio marki składa się z pięciu filarów, takich jak zarządzanie infrastrukturą, zabezpieczanie urządzeń końcowych, zarządzanie usługami (ITSM), administrowanie zasobami hardware i software (ITAM, SAM) oraz zarządzanie tożsamością i automatyzacja procesów.

Właściwe rozwiązania do zarządzania zasobami informatycznymi przedsiębiorstwa to już nie dodatkowa inwestycja, ale konieczność. Bardzo istotny jest więc wybór optymalnych narzędzi i właściwego producenta. Analizując rozwiązania w tym zakresie, finalnie podjęliśmy decyzję rozpoczęcia współpracy z Ivanti oraz Matrix42. Dają one zdecydowaną przewagę nad fragmentarycznym portfolio innych producentów w tym zakresie”, wyjaśnia Mirosław Chełmecki, Dyrektor Działu Pamięci Masowych i Serwerów w Veracomp.

Źródło: Veracomp

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200