Veracomp ma nowego właściciela

Veracomp podpisał umowę sprzedaży całej swojej grupy dystrybucyjnej firmie Exclusive Networks. Transakcja wymaga spełnienia kilku warunków i analitycy przewidują, że zostanie zamknięta w czwartym kwartale 2020 roku.

Veracomp

Ocenia się, że dzięki ugruntowanej pozycji i bezpośredniej obecności w 10 krajach CEE (Europa Środkowo-Wschodnia) oraz obsłudze krajów sąsiednich, Veracomp umożliwi globalnemu dystrybutorowi, jakim jest Exclusive Networks, dynamiczny rozwój w obszarze EMEA. Exclusive Networks posiada już 50 biur na całym świecie i oferuje swoje usługi w ponad stu krajach.

Dla partnerów Veracomp fakt, że firma staje się częścią Exclusive Networks, to gwarancja utrzymania dotychczasowych warunków współpracy, a dodatkowo dostęp do szerokich kompetencji technologicznych i marketingowych, pozyskanych z dojrzałych oraz wschodzących rynków na pięciu kontynentach.

Zobacz również:

Komentując tę informację Olivier Breittmayer (CEO w Exclusive Networks) powiedział, „Historia Exclusive Networks rozpoczęła się w Europie. Po ekspansji w obszarach EMEA, APAC i Ameryki Północnej nadszedł czas na dalszy rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej, co zawsze było w naszych planach. I dodał, „Najlepszym sposobem na przyspieszenie tego procesu jest pozyskanie stabilnej grupy dystrybucyjnej. Widzimy w tym ogromne możliwości dla naszych strategicznych dostawców i partnerów, ponieważ budujemy je na mocnych fundamentach Grupy Veracomp".

Z kolei Adam Rudowski (prezes zarządu Veracomp) mówi: „To milowy krok w rozwoju Veracomp, stwarzający duże możliwości dla naszych partnerów biznesowych. Realizowana przez nas strategia doskonale sprawdza się na rynkach regionu, co pozwala nam wnieść wiedzę oraz doświadczenie do globalnej organizacji, a jednocześnie nadal dążyć do wzrostu i tworzenia większej wartości w lokalnych kanałach sprzedaży. Synergia z Exclusive Networks sprawi, że obecni i potencjalni producenci oraz partnerzy handlowi będą mogli z powodzeniem rozszerzać skalę działania w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a nasi pracownicy napiszą nowy rozdział w imponującej historii sukcesu Veracomp”.


TOP 200