Veeam Data Platform z certyfikatem Common Criteria

Firma Veeam poinformowała, że amerykański organ National Information Assurance Partnership przyznał jej platformie Veeam Data certyfikat Common Criteria i wpisał ją na listę NIAP Product Compliant List (PCL).

Grafika: rawpixel/freerangestock

Common Criteria to międzynarodowe przedsięwzięcie łączące specjalistyczną wiedzę tych krajów w celu stworzenia ujednoliconych norm oceny parametrów bezpieczeństwa produktów IT, które jest wyrazem globalnej współpracy w obliczu wspólnego przeciwnika, jakim są cyberzagrożenia.

Certyfikat Common Criteria potwierdza zgodność z rygorystycznymi wymogami regulacyjnymi w zakresie cyberbezpieczeństwa. To tzw. o złoty standard w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, opracowany we współpracy z wieloma krajami, w tym Wielką Brytanią, Francją, Niemcami, Kanadą, Holandią, Australią, Singapurem i Stanami Zjednoczonymi.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Microsoft oferuje bezpłatne szkolenia w zakresie generatywnej AI
  • Bezpieczeństwo w każdym środowisku

Veeam Data Platform zapewnia funkcje zabezpieczania i odzyskiwania danych oraz chmury hybrydowej w całym środowisku IT - wielochmurowym, wirtualnym, hybrydowym, fizycznym, SaaS (M365, Salesforce) i Kubernetes. Rozwiązanie Veeam Backup & Replication v12, które jest bazą platformy Veeam Data Platform, oferuje funkcje bezpiecznego backupu i szybkiego odzyskiwania danych w przypadku każdego cyberzagrożenia, w tym oprogramowania ransomware, aby utrzymać sprawność biznesową i funkcjonowanie firmy.

W skład platformy wchodzą programy Veeam Backup & Replication v12 oraz Veeam ON. Uzyskanie certyfikatu Common Criteria wymaga wyczerpujących testów, oceny i walidacji. Każdy aspekt produktu - od linii kodu po mechanizmy bezpieczeństwa i funkcje operacyjne - jest skrupulatnie badany w celu zapewnienia zgodności z rygorystycznymi kryteriami. Wymagania procesu certyfikacji odzwierciedlają nieustanne wysiłki na rzecz wzmocnienia odporności cybernetycznej, ponieważ cyberataki i zagrożenia ransomware wciąż się nasilają.

Źródło: sarota.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200