Varia z Intertelecom 2002

...czyli wybrane zapiski z notatnika zwiedzającego ekspozycje łódzkich targów Intertelecom 2002, które odbyły się w ubiegłym tygodniu.

...czyli wybrane zapiski z notatnika zwiedzającego ekspozycje łódzkich targów Intertelecom 2002, które odbyły się w ubiegłym tygodniu.

Firma Avaya była nieobecna na targach, ale na stoisku firmy można było obejrzeć jej nowy system okablowania strukturalnego, zintegrowany z systemem zarządzania okablowaniem, o nazwie Systimax iPatch. Panele iPatch są wyposażone w układy elektroniczne stanowiące interfejs do oprogramowania zarządzającego, które nadzoruje warstwę fizyczną w czasie rzeczywistym.

Zobacz również:

Podobny produkt - Real Time Patching System - pokazał Molex. System można konfigurować lokalnie lub zdalnie, przez Internet. Osobliwością systemu jest możliwość podłączenia kamery, która zarejestruje manipulowanie przy okablowaniu.

Na stoisku Microsens, obok charakterystycznych dla tej firmy mediakonwerterów i przełączników, znalazły się multipleksery CWDM dla rozległych optycznych sieci korporacyjnych.

BPS eksponował siłownie telekomunikacyjne, zasilacze Powerware oraz nowy agregat prądotwórczy - LS40, który dzięki odpowiedniej budowie i niskiej masie całkowitej można przewozić jako przyczepę samochodu osobowego. Agregat został przystosowany do pracy w ciężkich warunkach klimatycznych, a jego mocną stroną jest lekka, aluminiowa obudowa dźwiękochłonna.

Szwajcarska firma Ascom demonstrowala swój system dostępu do Internetu oparty na liniach zasilających. Podstawę tego systemu tworzą: kontroler zewnętrzny, który wprowadza sygnał danych do sieci, i kontroler wewnętrzny, rozprowadzający sygnał w instalacjach wewnątrz budynku. Oprócz przesyłania danych, system zapewnia także obsługę telefonii analogowej. Umożliwia też stworzenie sieci domowej opartej na liniach zasilających.

Interesujący produkt miała w swej ofercie targowej wrocławska spółka Radiotechnika Marketing: system lokalnego koncentratora sieciowego LANBOX - NET służący do budowy gałęzi lokalnych polowych sieci komputerowych zgodnych z IEEE 802.3. Fundamentem systemu jest koncentrator LANBOX LB10K, który pośredniczy w łączeniu stanowiska dowodzenia z terminalami. Utworzona dzięki niemu sieć lokalna ma strukturę gwiaździstą o długości segmentu wewnętrznego 150 m. Szybkość transmisji na okablowaniu ethernetowym wynosi 10 Mb/s.


TOP 200