Vantage DC otwiera w Warszawie kampus

Firma Vantage Data Centers (globalny dostawca centrów danych) poinformowała o oddaniu do użytku swojego pierwszego kampusu w Polsce, który znajduje się w Warszawie. Tym samy w regionie EMEA firma posiada obecnie pięć kampusów. Pozostałe cztery funkcjonują w Berlinie, Frankfurcie, Zurychu i w Cardiff. Vantage Data Centers zamierza zbudować w regionie EMEA kosztem 2 mld USD ogółem dziewięć kampusów.

Grafika: Jack Moreh/freerangestock

Warszawski kampus ma powierzchnię 5 hektarów i znajdują się w nim dwa centra danych mające powierzchnię 36 tys. metrów, które pobierają moc 48 MW. Podobnie jak wszystkie kampusy firmy Vantage w Ameryce Północnej i regionie EMEA, warszawski kampus (zlokalizowany na Bielanach) zapewnia wykorzystanie energii odnawialnej oraz wspiera hiperwydajne chłodzenie z ekonomizacją powietrza zewnętrznego z minimalizacją zużycia wody. Klienci kampusów mogą korzystać przy tym ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także z wielu innych ekologicznych udogodnień.

Po wejściu do Europy w lutym 2020 roku, firma poczyniła znaczące inwestycje w celu wzmocnienia swojej oferty i sprostania wymaganiom lokalnych firm i instytucji. Firma buduje obecnie kolejne kampusy w Berlinie i Frankfurcie, a także nowe obiekty w Mediolanie i Johannesburgu. Zobowiązała się przy tym do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do końca 2030 roku.

Zobacz również:

  • AI a DC - oto jest wyzwanie

Jak już wspomniano, w tym samym czasie firma Vantage ukończyła również budowę pierwszego centrum danych na swoim kampusie, które jest zlokalizowane w pobliżu nowego lotniska Berlin Brandenburg. Kampus będzie miał moc 32MW, zajmując powierzchnię 24 tysięcy metrów kwadratowych i świadcząc swoje usługi wielu firmom technologicznym z całego świata.

"Uruchomienie nowych obiektów w Berlinie i Warszawie jest naturalną odpowiedzią na obserwowany wysoki popyt na usługi centrów danych w tych regionach i potrzebę naszej lokalnej obecności, „tuż obok” klientów z dwóch bardzo perspektywicznych europejskich rynków. Cieszymy się, że możemy powitać klientów w naszych nowo uruchomionych centrach danych i mamy nadzieję nadal zaspokajać ich potrzeby, gdziekolwiek się znajdują" - powiedział Antoine Boniface, prezes EMEA w Vantage Data Centers.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200