VSA - akcelerator pamięci masowych firmy Voltaire

Firma Voltaire oferuje oprogramowanie Voltaire Storage Accelerator (VSA), które zapewnia aplikacjom szybki dostęp do danych zapisywanych na poziomie bloków przechowywanych w systemach pamięci masowej SAN, DAS i Flash.

Producent informuje, że dzięki oprogramowaniu VSA czas dostępu do danych przechowywanych w systemach pamięci masowych można skrócić nawet kilkadziesiąt razy (a niekiedy nawet sto razy). Program można instalować w pamięci standardowych serwerów x86 pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.

VSA - akcelerator pamięci masowych firmy Voltaire

Firmie udało się skrócić czas dostępu do informacji dzięki zastosowaniu specjalnych mechanizmów transportowania danych, buforów na dane oraz dzięki wykonywaniu wielu operacji równolegle.

Zobacz również:

Producent informuje, że dzięki oprogramowaniu VSA system może wykonywać w ciągu jednej sekundy do miliona operacji I/O, co przekłada się na przepustowość ok. 5000 MB/s. Czas dostępu dodanych jest wtedy krótszy niż 0,1 milisekundy (przeciętnie O,07 milisekundy). Rozwiązanie można integrować z firmowym narzędziem UTM (Unified Fabric Manager).

Czytaj również "Voltaire pokazał swój pierwszy przełącznik Ethernet".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200