VPN w kilku wersjach

WatchGuard po nabyciu w kwietniu br. udziałów w spółce RapidStream zaczęła stosować układy ASIC o nazwie RapidCore wytwarzane dotychczas przez RapidStream do produkcji urządzeń Firebox Vclass. Stworzono linię produktów zawierającą cztery urządzenia.

W kwietniu br. WatchGuard nabyła udziały w spółce RapidStream. Po pewnym czasie pierwsza z tych firm zaczęła stosować układy ASIC o nazwie RapidCore wytwarzane dotychczas przez RapidStream do produkcji urządzeń Firebox Vclass. Stworzono linię produktów zawierającą cztery urządzenia.

Te same cztery urządzenia, ale z powiększoną pamięcią i dyskiem twardym, są sprzedawane wraz z oprogramowaniem Check Point pod nazwą RapidStream Secured by Check Point.

Zobacz również:

  • Z usługi Google One zniknie funkcja VPN
  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

WatchGuard próbuje sprzedawać urządzenia Vclass przedsiębiorstwom o rozproszonej strukturze organizacyjnej i zróżnicowanej wielkości swoich oddziałów. Natomiast linia produktów RapidStream jest przeznaczona dla większych firm, które są już zaznajomione z systemem Check Point VPN-1/Firewall-1, ale wymagają większej wydajności niż oprogramowanie Check Point czy serwery ogólnego przeznaczenia albo też urządzenia innych partnerów Check Point.

Mimo niewielkich różnic obie linie produktów są przeznaczone na inne segmenty rynkowe. WatchGuard oferuje także i trzecią linię - Firebox III, która nosi pewne cechy serii Vclass, szczególnie jeśli chodzi o wydajność i cenę. Jednak jest ona przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą mieć łatwe w instalacji i zarządzaniu systemy VPN. Wprawdzie w urządzeniach Firebox nie zainstalowano jeszcze układów ASIC, ale firma planuje zaimplementowanie RapidCore najdalej za dwa lata.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200