VMware wkracza na rynek IoT

VMware przedstawił VMware Pulse IoT Center - rozwiązanie klasy enterprise do zarządzania infrastrukturą Internetu Rzeczy (IoT). Jest to pierwsze rozwiązanie z nowej serii produktów VMware dla IoT, które ułatwi klientom bardziej efektywne zarządzanie, operowanie, skalowanie i zabezpieczanie projektów IoT od brzegu sieci do chmury.

VMware Pulse IoT Center daje zespołom IT szczegółowy wgląd w czasie rzeczywistym w stan „rzeczy” i umożliwia proaktywne reagowanie na anomalie, zanim pojawią się problemy. Dodatkowo umożliwia zabezpieczanie „rzeczy”, sieci i jej brzegu oraz aplikacji, wzmacniając ochronę infrastruktury IoT i dostępu do danych.

Rozwiązanie wykorzystuje istniejące technologie: VMware AirWatch (przy zarządzaniu urządzeniami) oraz z VMware vRealize Operations (przy monitorowaniu infrastruktury i diagnostyce).

Zobacz również:

  • Chiny chcą cenzurować wszystkie komentarze w internecie
  • Czym jest przetwarzanie brzegowe i dlaczego zyskuje na znaczeniu?
  • Spekulacje potwierdziły się. Broadcom przejmuje VMware

Wiadomo już, że Dell EMC będzie oferować VMware Pulse IoT Center jako preferowaną platformę do zarządzania i monitorowania dla swoich rozwiązań Dell Edge Gateway. Wcześniej firma informowała o nawiązaniu w tym obszarze współpracy z innymi podmiotami, w tym: Deloitte, EuroTech, Fujitsu, HARMAN, ThingWorx i Viz Explorer.

VMware Pulse IoT Center ma być udostępnione w bieżącym roku. Ceny zostaną podane, gdy rozwiązanie będzie powszechnie dostępne. Będzie ono sprzedawane, zarówno jako samodzielny produkt przez VMware i partnerów, jak i część oferty pakietowej partnerów, takich jak Dell EMC i inne firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200