VMware przejął start-up Bitfusion

VMware kupił mającą swoją siedzibę w Teksasie (USA) firmę Bitfusion. To start-up specjalizujący się w oprogramowaniu zarządzającym sprzętowymi akceleratorami, które usprawniają proces tworzenia i zarządzania aplikacjami biznesowymi.

VMware ma nadzieję, że dzięki technologiom opracowanym przez Bitfusion firmy będą mogły łatwiej zarządzać inteligencją maszynową zarówno w oparciu o tradycyjną infrastrukturę serwerową, jak i chmurowe środowiska hybrydowe. Będzie to możliwe dzięki sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu, które analizują i dobierają odpowiednie zasoby dla danego rozwiązania.

Wspólne rozwiązanie Bitfusion oraz VMware umożliwi m.in. oddzielić zasoby obliczeniowe od danej usługi i udostępni je innym usługom i rozwiązaniom poprzez sieć. Bez względu na w jakim środowisku działają. Daje to biznesowi znaczenie większą swobodę działania m.in. przy obsłudze obciążeń opartych na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Zamiast „izolować” dostęp do pewnej puli zasobów, rozwiązania te wykorzystają wspólne zasoby udostępnianie jako pula w ramach wirtualnej infrastruktury.

Zobacz również:

Jak dotąd warunki transakcji nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że po jej finalizacji VMware zamierza wykorzystać technologię Bitfusion do obsługi systemów opartych na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, bez względu czy znajdą się one w tradycyjnym środowisku on-premise, czy w chmurze. Rozwiązanie opracowane przez Bitfusion zostanie zintegrowane z platformą VMware vSphere.

„Akceleratory sprzętowe dla aplikacji przejmują dzisiaj wiele form. Mogą występować jako procesory graficzne, układy FPBA lub ASIC. Każdy z nich gwarantuje wzrost efektywności, ale w większości przypadków instalowane są jako rozwiązania fizyczne. W dłuższym terminie ich wykorzystanie maleje, wydajność słabnie i ograniczają firmie możliwość automatyzacji infrastruktury IT. Bitfusion umożliwi nam ich wirtualizację, co podniesie tempo wdrożeń oraz zmniejszy koszty dla biznesu”, komentuje Krish Prasad, dyrektor generalny Cloud Platform Business Unit w VMware.

Jak przekonują eksperci wykorzystanie sztucznej inteligencji w biznesie będzie rosło. Trend ten potwierdza firma analityczno-badawcza IDC, która szacuje, że światowe wydatki na rozwój systemów SI sięgną blisko 36 mld USD w 2019 r. To wzrost o 44 proc. w stosunku do kwoty wydanej w 2018 r. Biznes inwestuje z rozmachem w projekty wykorzystujące możliwości oprogramowania SI, a to przyczyni się do uzyskania ponad dwukrotnie wyższej wyceny na poziomie 79,2 mld USD, już w 2022 r.

Źródło: inPlus Media

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200