VMware prezentuje OpenStack w wersji dedykowanej dla przedsiębiorstw

VMware poinformował na konferencji VWWorld 2014, że przygotowuje się do wprowadzenia na rynek oprogramowania OpenStack (rozwiązanie open source pozwalające budować chmury obliczeniowe) w wersji dedykowanej dla przedsiębiorstw. Będzie to produkt typu „out-of-te-box (czyli gotowy od razu do użycia i łatwy w konfigurowaniu) oferujący wszystkie niezbędne narzędzia do budowania chmur, ściśle zintegrowany z dostępnymi obecnie programami tej firmy, używanymi do wirtualizowania zasobów IT (z vSphere i NSX).

Rozwiązanie nosi nazwę VMware Integrated OpenStack i jest już dostępne tutaj w wersji preview (czyli do testowania). Firma obiecuje, że finalna wersja rozwiązania będzie gotowa w pierwszej połowie 2015 roku. Firma wahała się jeszcze do niedawna, czy zdecydować się na taki krok. Jednak wobec lawinowo rosnącej popularności oprogramowania OpenStack, VWmare podjął decyzję, że nie ma na co czekać i przystąpił kilka miesięcy temu do prac nad oprogramowaniem VMware Integrated OpenStack. Obecnie możemy się już zapoznać z owocem tych prac.

Szefowie firmy wyrazili na konferencji WMWorld 2014 nadzieję, że produkt integrujący jej narzędzia do wirtualizowania zasobów IT z oprogramowaniem OpenStack spotka się z życzliwym przyjęciem szczególnie ze strony małych i średnich firm. Analitycy sądzą, że jest to strzał w dziesiątkę i oprogramowanie VMware Integrated OpenStack może rzeczywiście zawojować rynek.

Zobacz również:

  • Cyfrowa transformacja z AI - co nowego na Google Cloud Next 24
  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów

Opracowując swoją własną dystrybucję oprogramowania, VMware współpracował z innymi dostawcami rozwiązań wirtualizujących zasoby (w tym z HP, Red Hat i Suse), tak aby VMware Integrated OpenStack był z nimi zgodny.

VMware zaprezentował też na konferencji inne nowości, z których najważniejszą wydaje się być nowa wersja oprogramowania NSX. Warto też zwrócić uwagę na produkt noszący nazwę vRealize (pakiet integrujący szereg narzędzi analitycznych, oferowanych do tej pory jako oddzielne pozycje) oraz oprogramowanie vCloud Suite 5.8 (wspierające w tej wersji operacje Hadoop 2.0).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200