VMware pozwało byłego dyrektora operacyjnego

Firma złożyła pozew przeciwko Rajivowi Ramaswamiemu, swojemu byłemu dyrektorowi operacyjnemu. Ramaswami na początku grudnia – i dwa dni po odejściu z VMware’a – został dyrektorem generalnym w Nutanix.

Pozew
VMware pozwało byłego dyrektora operacyjnego

Rajiv Ramaswami

VMware w oficjalnym oświadczeniu zarzuca Ramaswamiemu, że naruszył on swoje zobowiązania prawne i umowne wobec firmy. Według VMware’a miał on przez co najmniej dwa miesiące przed odejściem spotykać się potajemnie z dyrektorem generalnym i finansowym, a prawdopodobnie również z całym zarządem Nutaniksa, by negocjować warunki objęcia tam stanowiska CEO.

Ukrywając ten konflikt interesów Ramaswami pozbawił VMware możliwości ochrony – podkreśla firma w oświadczeniu i dodaje, że zdecydowała się na drogę sądową w obliczu braku zainteresowania ze strony byłego COO i kierownictwa Nutaniksa polubownym rozwiązaniem sprawy.

Zobacz również:

  • Nowy problem bezpieczeństwa IT: wypalenie zawodowe

Dzień po komunikacie VMware’a Nutanix wydał własne oświadczenie. Jak można się spodziewać, odrzuca oskarżenia rywala, określając je mianem „chybionych” i „bezpodstawnych”, podjętych w reakcji na utratę cenionego i szanowanego przedstawiciela najwyższego kierownictwa.

Nutanix utrzymuje, że – wbrew twierdzeniom VMware’a – przyjęło postawę proaktywną i nastawioną na współpracę z VMwarem w czasie zmiany miejsca pracy przez Ramaswamiego. Ten miał również zobowiązać się do zachowania poufności i niewykorzystywania informacji i wiedzy wyniesionej z VMware’a na nowym stanowisku. VMware miało jednak dodatkowo domagać się zawężenia obowiązków związanych z posadą CEO w sposób, jaki Nutanix określił jako „równoznaczny z nielegalnym zakazem konkurencji”.

Spółka zamierza bronić swoich racji w sądzie – czytamy w oświadczeniu.

Rajiv Ramaswami będąc dyrektorem ds. operacyjnych produktów i usług chmurowych w VMware, zasłużył się przeprowadzeniem firmy do modelu SaaS. Wcześniej kierował działem VMware Networking and Security. Przed dołączeniem do VMware pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego i dyrektora generalnego ds. infrastruktury i sieci w firmie Broadcom. Piastował też funkcje kierownicze w Cisco, Nortel, Tellabs i IBM.

Posadę dyrektora generalnego Nutanix objął 9 grudnia 2020 r., w miejsce odchodzącego Dheeraja Pandeya, współzałożyciela i wieloletniego szefa spółki.

VMware i Nutanix to bezpośredni konkurenci na rynku platform do wirtualizacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200