VMware i HP: zarządzanie w zwirtualizowanym centrum danych

Na targach VMworld 2009, firmy VMware i HP zapowiedziały wprowadzenie na rynek rozwiązania, które umożliwi zarządzanie infrastrukturą fizyczną i wirtualną z poziomu konsoli VMware vCenter.

Zintegrowane rozwiązanie HP Insight Control for VMware vCenter Server zostało zaprezentowane podczas pokazów odbywających się w trakcie imprezy VMworld 2009.

HP Insight Control for VMware vCenter Server ma ułatwić administratorom efektywne zarządzanie zarówno elementami fizycznymi jak i wirtualnymi ich zwirtualizowanej infrastruktury, z poziomu konsoli VMware vCenter. Uproszczenie bieżących zadań monitorowania i zarządzania pozwoli odciążyć personel działów informatycznych.

Rozwiązanie ma zapewniać m.in. pełny wgląd w posiadaną infrastrukturę fizyczną HP z poziomu konsoli VMware vCenter. Jeśli narzędzia HP wykryją potencjalną awarię, do konsoli VMware vCenter jest wysyłany alarm, który wprowadza serwer w tryb serwisowania, a wchodzący w skład systemu VMware vSphere 4 program VMware Distributed Resource Scheduler automatycznie przenosi zwirtualizowane obciążenie do innego hosta.

Z kolei możliwość zdalnego zarządzania serwerami HP ProLiant i BladeSystem zwirtualizowanymi za pomocą rozwiązań VMware oraz zdolność rozwiązywania ich problemów z wykorzystaniem możliwości pakietu HP Integrated Lights Out Advanced bezpośrednio z poziomu konsoli serwera VMware Center, ma przyspieszyć rozwiązywanie problemów systemowych.

Oprogramowanie pojawi się w sprzedaży prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2010 r. Użytkownicy nabywający licencję na oprogramowanie HP Insight Control uzyskają też prawo do jego integracji z oprogramowaniem VMware vCenter.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200