VMware Fusion 13 dodaje obsługę Windows 11 na Macach

Komputery Apple z procesorami Apple Silicon otrzymały pełną kompatybilność z Windows 11 uruchamianym w ramach maszyny wirtualnej.

VMware udostępnił nową wersję programu Fusion, który pozwala na wirtualizację systemu operacyjnego Microsoft Windows wewnątrz macOS wraz z dodatkowymi funkcjami współpracy pomiędzy oboma systemami.

VMware Fusion 13

VMware Fusion 13

Najnowsza wersja VMware Fusion 13 pozwala uruchomić system operacyjny Windows 11 na komputerach pracujących pod kontrolą macOS Ventura. Mowa o urządzeniach z układami Intel oraz Apple Silicon.

Zobacz również:

  • IDC: Wzrost popularności sieci SD-WAN wynika z wymagań dotyczących łączności w chmurze i atrakcyjności SASE

Oprogramowanie pozwala na obejście ograniczeń systemu operacyjnego Windows 11 (m. in. konieczność obecności modułu TPM 2.0), które sprawiają, że na rynku nie ma żadnego komputera Mac kompatybilnego z Microsoft Windows 11.

Komputery wyposażone w jednostki ARM mogą skorzystać z Windows 11 ARM, który natywnie uruchamiany jest na takich urządzeniach jak Microsoft Surface Pro 9 (ARM) czy Microsoft Surface Pro X.

Oprogramowanie wspiera OpenGL 4.3, ale jedynie na urządzeniach Mac, które obsługują ten standard. VMware Fusion 13 posiada nową implementację rozwiązania, które pozwala symulować wirtualny moduł Trustem Platform Module zgodny z wymaganiami systemu operacyjnego Windows 11.

VMware Fusion 13 posiada wbudowany emulator x86 on ARM, który pozwala na uruchamianie programów x86 lub Win32 na komputerach z procesorami z rodziny Apple M1 lub Apple M2.

Oprogramowanie takie jak VMware Fusion 13 może być dobrym zamiennikiem dla funkcji Apple Boot Camp, która pozwalała na uruchomienie systemu operacyjnego Windows na komputerach Apple wyposażonych w procesory Intel x86.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200