VA Linux kupuje producentów serwerów i rozwiązań pamięci masowych

VA Linux Systems, kalifornijski sprzedawca sprzętu i usług związanych z systemem Linux, przejął TruSolutions, producenta serwerów do montażu w szafach przemysłowych, oraz NetAttach, producenta pamięc...

VA Linux Systems, kalifornijski sprzedawca sprzętu i usług związanych z systemem Linux

przejął TruSolutions, producenta serwerów do montażu w szafach przemysłowych, oraz NetAttach, producenta pamięci masowych o wysokiej dostępności.

Wartość pierwszej z transakcji szacowana jest na 200 mln USD, wartości drugiej nie ujawniono. Obie zrealizowane zostaną zarówno w formie wymiany akcji, jak i w gotówce.

Przejęcia te mają pomóc firmie w zdobyciu znaczącej pozycji na ryku infrastruktury internetowej. Dzięki pozyskaniu produktów i technologii oferowanych przez TruSolutions wzbogacona zostanie oferta serwerowa VA.

Z kolei przejęcie NetAttach ma się przyczynić do wzbogacenia oferty przejmującej firmy o produkty przeznaczone na rynek Network-Attached Storage (NAS), czyli urządzeń włączanych bezpośrednio do sieci komputerowej i nie wymagających oddzielnego serwera plików. W ten sposób VA Linux zyska też ekspertyzę pozwalającą na udoskonalenie swojej oferty rozwiązań pamięci masowych dla Linuxa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200