V Ogólnopolska Konferencja Informatyki Śledczej

Wydarzenie odbędzie się 4 października w Warszawie.

Żyjemy w czasach, gdy ilość danych przetwarzanych każdego dnia rośnie w niewiarygodnym tempie. Ich analizowanie tradycyjnymi metodami traci rację bytu między innymi z tego powodu, że wymaga zabezpieczania nośników danych. Dlatego też, już na wstępie potrzebna jest selekcja i segregacja.

Tu z pomocą podchodzą nowe sposoby podchodzenia do informatyki śledczej pozwalające zaoszczędzić czas i środki włożone w analizowanie danych znajdujących się w chmurze, podglądanie uruchomionych aplikacji czy analizowanie podłączonych urządzeń bez narażania ich na utratę danych ulotnych.

Prowadzenie takich działań umożliwiają metody Triage i Live Forensic, będące skokiem jakościowym w analizie informatycznej. Właśnie im poświęcona będzie V Ogólnopolska Konferencja Informatyki Śledczej - analizy w środowisku big data. Triage i Live Forensic.

Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia teoretyczne, metodyka i najnowsze rozwiązania technologiczne oraz aspekty prawne związane z analizami informatycznymi. Wśród zaproszonych gości znajdują się praktycy informatyki śledczej, liderzy technologiczni oraz prawnicy zajmujący się tematyką elektronicznego materiału dowodowego.

Konferencja odbędzie się 4 października w Warszawie w Bibliotece Uniwersyteckiej. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Instytut Informatyki Śledczej, największa polska organizacja skupiająca informatyków śledczych. Patronat nad imprezą objęły m.in. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Computerworld objął wydarzenie Patronatem Medialnym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200