V Międzynarodowe Targi Łączności - Intertelecom'94

Intertelecom - V Międzynarodowe Targi Łączności odbyły się w Łodzi w dniach 22 - 25 marca 1994. Patronował im Minister Łączności, Andrzej Zieliński, a otworzył Wiceminister Łączności Stanisław Popiołek.

Intertelecom - V Międzynarodowe Targi Łączności odbyły się w Łodzi w dniach 22 - 25 marca 1994. Patronował im Minister Łączności, Andrzej Zieliński, a otworzył Wiceminister Łączności Stanisław Popiołek.

W targach uczestniczyło 130 wystawców, w większości z Polski. Prezentowano urządzenia komutacyjne, teletransmisyjne, terminalne, telewizyjne i radiowe, przewody i kable telekomunikacyjne tradycyjne oraz światłowody i łącza optyczne, urządzenia kontrolno-pomiarowe, podzespoły i elementy oraz sprzęt do instalacji i napraw dla potrzeb telekomunikacji, a także telekomunikacyjne urządzenia sygnalizacyjne i zasilające.

Wielu specjalistów z branży komputerowej uważa, że boom komputerowy powoli się kończy, a rozpoczyna - telekomunikacyjny. Telekomunikacja staje się obecnie bodźcem pobudzającym rozwój najnowszych technologii, wywodzących się zarówno z technik komputerowych, kosmicznych, radio-telewizyjnych, jak i tradycyjnych łącznościowych. Dzisiaj, gdy techniki komputerowe i telekomunikacyjne stapiają się w jedną całość , perspektywy rozwoju małych i dużych firm telekomunikacyjnych wydają się ogromne.

Złoto dla wybranych

Podczas V Międzynarodowych Targów Łączności w Łodzi, po raz kolejny przyznano złote medale dla wyróżniających się produktów. 35 wystawców zgłosiło do konkursu 49 produktów,nagrodzono zaś:

- abonencką centralę telefoniczną Mikrotel 16, produkcji spółki "Mikrotel" z Gdańska;

- telefon komórkowy Motorola 2000, dystrybuowany przez "MAW Telecom" z Warszawy;

- telefoniczny automat komunikacyjny typu Softel, produkcji spółki "Softlan" z Poznania;

- aparat telefoniczny wrzutowy biurkowy typu AWP 1, produkcji "Telkom-Telos" Krakowskich Zakładów Teleelektronicznych;

- urządzenie do kryptowania AT&T 4100, producent "AT&T BCS Polska" z Warszawy;

- cyfrową centralę telefoniczną DGT 3450, producent "DGT" z Gdańska.

Taki podział prestiżowych medali spotkał się z tzw. mieszanymi uczuciami publiczności. W czasie następnej edycji targów Intertelecom wydaje się konieczne wprowadzenie kilku kategorii oceniany wyrobów. Rzeczywiście trudno bowiem porównywać medal przyznany dystrybutorowi za sprzedawany telefon komórkowy, z medalem dla producenta i konstruktora nowoczesnego, całkowicie polskiego produktu.

Kupić, nie kupić?

Oferta przedstawiona przez wystawców na łódzkiej imprezie mogła zaspokoić chyba wszystkie wymagania. Począwszy od robót ziemnych i przeprowadzania kabli w trudnych warunkach terenowych, poprzez całą gamę kabli tradycyjnych i światłowodowych, studzienki i szafy telekomunikacyjne, aż do centrali i małych centralek oraz oczywiście najróżniejsze aparaty telefoniczne, każdy mógł uzyskać informacje i zamówić odpowiadający mu produkt lub usługę.

Poza urządzeniami telekomunikacji przewodowej oferowano również urządzenia dołączności satelitarnej w systemie VSAT, radiowe systemy przywoławcze (paging), systemy łączności radiowej, w tym także trankingowej. Telekomunikacja Polska SA proponowała usługi transmisji danych przez sieć Polpak. Nie zabrakło takżeżadnej z największych firm , obecni byli m.in. przedstawiciele Alcatela, AT&T, Siemensa.

Targi Inteltelecom zwiedza Wiceminister Łączności Stanisław Popiołek

Stoisko IDG


TOP 200