Użytkownicy urządzeń Surface czekali na tę informację od dawna

Korporacja podała wreszcie pod koniec zeszłego tygodnia do publicznej wiadomości daty wygaśnięcia wsparcia technicznego produkowanych przez tę firmę komputerów Surface i tabletów, na co użytkownicy takich takich urządzeń czekali od dawna.

Surface

Użytkownicy starszych modeli takich urządzeń znają już daty, kiedy wsparcie takie wygaśnie, ale w przypadku nowych modeli Microsoft zwlekał z podaniem takiej informacji, co wywoływało pewien niepokój. Jest to przecież bardzo ważna informacja mówiąca o tym, jak długo Microsoft będzie dostarczać użytkownikom takich urządzeń aktualizacje sterowników i oprogramowania układowego (takiego jak np. firmware) które zarządza takim sprzętem.

Sprawa jest prostsza jeśli chodzi o system operacyjny zainstalowany na takich urządzeniach. W tym przypadku data wygaśnięcia wsparcia technicznego dla takich urządzeń nie powinna niepokoić ich użytkowników, gdyż Microsoft będzie nadal obsługiwać technicznie takie oprogramowanie zgodnie z przyjętą polityką cyklu życia wyznaczonego dla danego systemu.

Zobacz również:

I tak Microsoft podał, że urządzenia Surface będą otrzymywać aktualizacje sterowników i oprogramowania firmware przez co najmniej 4 lata od daty wprowadzenia ich na rynek.

Podajemy więc daty, kiedy wsparcie takie z zakończy się w przypadku najpopularniejszych modeli takich urządzeń.

Surface Laptop 3: 22 październik 2023

Surface Pro 7: 22 październik 2023

Surface Pro X: 5 listopad 2023

Surface Pro X SQ2: 13 październik 2024

Surface Go 2: 6 maj 2024

Surface Laptop Go: 13 13 październik 2024


TOP 200