Użytkownicy iOS 16 narzekają na problemy z baterią

Duża aktualizacja rozwojowa iOS w niektórych przypadkach powoduje problemy ze zbyt szybko rozładowującą się baterią.

System operacyjny iOS 16 zadebiutował w poniedziałek - 12 września 2022 roku. Po zaledwie kilku dniach od debiutu na rynek trafiły nowe smartfony z rodziny iPhone 14, które posiadają preinstalowany system iOS 16. Apple udostępniło dla nich łatkę typu zero-day aktualizującą system operacyjny do iOS 16.0.1.

Smartfony Apple po aktualizacji do iOS 16 mają problem z baterią
Źródło: macworld.com

Smartfony Apple po aktualizacji do iOS 16 mają problem z baterią

Źródło: macworld.com

Wyżej wymieniona aktualizacja nie wyeliminowała wszystkich problemów z systemem iOS 16. Dodatkowo użytkownicy starszych smartfonów, którzy zdecydowali się na instalację iOS 16 donoszą o nowych problemach z oprogramowaniem.

Zobacz również:

  • Apple odkłada projekt budowy autonomicznego samochodu elektrycznego na półkę
  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot
  • Wirusy na smartfonach Apple iPhone - czy to możliwe?

W sieci znajdziemy sporo raportów, w których użytkownicy skarżą się na przedwcześnie rozładowującą się baterię. Na Twitterze, Reddicie oraz forach branżowych znajdziemy wiele wpisów niezadowolonych użytkowników, którzy narzekają na zwiększone zużycie energii po instalacji aktualizacji do iOS 16.

Wielu użytkowników podkreśla, że podczas pracy ich urządzeń pod kontrolą iOS 15 nie mieli problemów z przedwczesnym rozładowywaniem się akumulatorów. Apple niedawno przyznało się, że wybrane funkcje iOS 16 takie jak reakcja haptyczna w klawiaturze mogą powodować zwiększone zużyte energii, ale nie są one źródłem problemów.

Nie chodzi również o indeksację plików po aktualizacji do iOS 16, ponieważ oprogramowanie zostało udostępnione już kilkanaście dni temu.

Część użytkowników raportuje również zawieszającą się wyszukiwarkę plików Spotlight.

Apple przyznało się oficjalnie do większości problemów z iOS 16. Firma przygotowuje aktualizację systemu iOS 16, która zadebiutuje na dniach jeszcze przed debiutem iOS 16.1.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200