Użytkownicy Ubuntu 23.10 wezwani do aktualizacji systemu

Canonical kończy wsparcie dla Ubuntu 23.10. Użytkownicy powinni zaktualizować system, aby uniknąć narażania się na złośliwe oprogramowanie.

Ubuntu jest jedną z najpopularniejszych dystrybucji systemu operacyjnego Linux wykorzystywaną na całym świecie. Wydawca Ubuntu - Canonical przypomina o zakończeniu wsparcia dla jednej ze starszych wersji Ubuntu.

Ubuntu 23.10
Źródło: ubuntu.com

Ubuntu 23.10

Źródło: ubuntu.com

Wszyscy użytkownicy systemu operacyjnego Ubuntu 23.10 powinni zaktualizować system do Ubuntu 24.04 LTS do dnia 11 lipca 2024 roku, aby w dalszym ciągu otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń.

Zobacz również:

  • Powstało nowe narzędzie antywirusowe dla komputerów Linux
  • WhatsApp z dużymi zmianami w obsłudze wideo

Linux słynie z wysokiego bezpieczeństwa, ale pomimo tego nie zaleca się korzystania z przestarzałych wersji systemu operacyjnego, który nie jest oficjalnie wspierany przez wydawcę.

Canonical sugeruje użytkownikom przejście na wersję 24.04 LTS. Skrót LTS oznacza Long Term Support, a więc przedłużony okres wsparcia, który w tym przypadku wynosi 5 lat. Wydanie Ubuntu 24.04 LTS będzie wspierane do 2028 roku, a jego użytkownicy będą mogli pominąć wersję 26.04 i przejść bezpośrednio na model 28.04 LTS.

Aby zaktualizować Ubuntu do wersji 24.04 LTS, wystarczy otworzyć Menedżera aktualizacji i powinien pojawić się komunikat informujący o konieczności aktualizacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200