Użytkownicy Androida coraz chętniej przesiadają się na iPhone'a

Na taki stan rzeczy wpływa między innymi coraz wyższa cena urządzeń z Androidem.

Ostatnimi czasy odnotowano znaczący wzrost użytkowników, którzy porzucili urządzenia z systemem operacyjnym Android na rzecz smartfonów od Apple. Wzrasta również liczba użytkowników, którzy wymieniają swoje smartfony od Apple na nowsze modele.

Użytkownicy Androida coraz chętniej wybierają iPhone'a
Źródło: Tyler Clemmensen / Unsplash

Użytkownicy Androida coraz chętniej wybierają iPhone'a

Źródło: Tyler Clemmensen / Unsplash

Z najnowszych badań rynkowych wynika, że w ciągu ostatnich miesięcy odnotowano zauważalny wzrost konsumentów, którzy przysiedli się ze smartfonów z Androidem na urządzenia od Apple. Dane pochodzą z Consumer Intelligence Research Partners i wskazują na rekordową od 2018 roku liczbę użytkowników migrujących z Androida na iOS.

Zobacz również:

  • ChatGPT jako dedykowana aplikacja na komputery Mac
  • Android 15 pomoże rozwiązać palący problem nowych smartfonów
  • iPhone przestaje być wyznacznikiem statusu społecznego

Aż 15% użytkowników kupujących nowy smartfon w czasie prowadzenia statystyk zdecydowało się na zmianę platformy z Androida na iOS. To najwyższy odsetek od 2018 roku. Na przestrzeni ostatnich lat wynosił on od 10 do 11% (lata 2019-2022).

Z drugiej strony ponad 80% użytkowników posiadających smartfon od Apple deklaruje zakup nowszego modelu z systemem operacyjnym iOS. Urządzenia firmy Apple w dalszym ciągu słyną z dużego przywiązania użytkowników do całego ekosystemu.

Na zauważalny wzrost odsetka osób zmieniających platformę może mieć wpływ sytuacja rynkowa. Smartfony z Androidem już niejednokrotnie drodze są od modeli firmy Apple. Zazwyczaj to właśnie cena była największą barierą wejścia w ekosystem firmy Apple. Obecnie flagowe modele z Androidem kosztują tyle samo lub więcej, niż modele od Apple. Podobnie dzieje się w segmencie średniaków, których cena bardzo często przekracza już 3000 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200