Uwaga – w tym tygodniu niektóre smartfony przestaną obsługiwać usługę WhatsApp

WhatsApp zapowiada, że już w tym tygodniu (dokładnie od 24-go października) z jego usługi nie będą mogli korzystać użytkownicy tych smartfonów, którymi zarządzają starsze wersje systemów operacyjnych Android i iOS.

Grafika: WhatsApp

WhatsApp przestanie wspierać smartfony pracujące pod kontrolą systemu Android 5.0 i starszych wersji tego oprogramowania. To nic nadzwyczajnego, ponieważ każda mobilna platforma – jak również standardowa - decyduje się od czasu do czasu na taki krok, ponieważ stale aktualizuje zarówno funkcje, jak i interfejs użytkownika. Skutkuje to zakończeniem wsparcia dla starszych urządzeń. Dlatego, jeśli nasz smartfon obsługuje starsza wersja systemu, lepiej zaktualizować urządzenie i przejść na nowszą wersję systemu Android lub iOS już teraz.

Usługa WhatsApp będzie obsługiwana od przyszłego tygodnie przez smartfony pracujące pod kontrolą systemu Android 5.1 i nowszym. W przypadku systemu iOS chodzi o wersję 12 oraz nowsze. Aby sprawdzić, czy WhatsApp przestanie działać na naszym urządzeniu, musimy więc znać wersję swojego systemu operacyjnego. Wystarczy, że wybierzemy po kolei opcje Ustawienia telefonu > Informacje o telefonie > Informacje o oprogramowaniu. Jeśli smartfonem zarządza system Android 5.0 lub starszy, platforma do przesyłania wiadomości zakończy obsługę tego urządzenia od 24 października. To samo dotyczy systemu iOS. Przejdź do ustawień ogólnych i wybieramy opcję „Informacje”. Tam zobaczymy aktualną wersję systemu iOS zarządzającego naszym iPhonem.

Zobacz również:

  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem
  • Nowa funkcja WhatsApp, która pozwala użytkownikom usługi logować się jednocześnie na dwa różne konta
  • Rynek smartfonów wykazał spadek

WhatsApp zapowiada, że przed zakończeniem wsparcia danego urządzenia, wyśle powiadomienie do jego użytkownika informujące go o tym fakcie, tak aby nie był zaskoczony tym faktem. Jeśli to możliwe, doradzi również użytkownikowi, jakie kroki powinien przedsięwziąć, aby przejść na nowszą wersję systemu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200