Uwaga – te biznesowe telefony IP firmy Cisco są podatne na ataki

Cisco apeluje do klientów używających jego biznesowych telefonów IP linii 7800 i 8800 – znaleźliśmy w nich luki grożące atakami DDoS i innymi problemami, dlatego zachęcamy administratorów systemów IT, aby jak najszybciej zainstalowali łaty uaktualniając w ten sposób programy, które nimi zarządzają.

Firma opublikowała pięć porad bezpieczeństwa. Cztery są przeznaczone dla użytkowników telefonów IP linii 8800, a piąta adresowana jest do użytkowników zarówno telefonów linii 8800, jak i linii 7800. Warto przypomnieć, że telefon 7800 to urządzenie ogólnego przeznaczenia, podczas gdy 8800 to wysokiej klasy urządzenie biznesowe, wspierające obrazy o wysokiej rozdzielczości.

Cisco informuje, że luki znajdują się w telefonach IP, którymi zarządza oprogramowanie SIP. Chodzi jednak tylko o te telefony, którymi zarządzają określone wersje tego oprogramowania. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć tutaj, tutaj, tutaj i tutaj.

Zobacz również:

  • CIO W OBLICZU AKTUALNYCH WYZWAŃ TECHNOLOGICZNYCH I BIZNESOWYCH
  • Cyberobrona? Mamy w planach

Firma opracowała już poprawki likwidujące wszystkie podatności. Administratorzy systemów IP powinni je jak najszybszej pobrać i zainstalować.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200