Uwaga na te smartfony Apple - mogą zakłócać pracę rozruszników serca

Apple opublikował ważne ostrzeżenie, z którym powinni się zapoznać użytkownicy jego smartfonów, szczególnie ci którzy mają schorzenia kardiologiczne i noszą rozruszniki serca. Smartfonów nie należy w takich przypadkach nosić zbyt blisko rozruszników, gdyż może to zakłócać ich pracę.

iPhone

W komunikacie Apple ostrzega, że iPhone'y zawierają magnesy i elementy emitujące fale elektromagnetyczne, dlatego mogą zakłócać działanie różnego rodzaju urządzeń medycznych, w tym rozruszników serca. Komunikat wymienia przy tym wszystkie cztery modele iPhone'a 12, a także akcesoria MagSafe (ładowarki), które mogą być szczególnie niebezpieczne.

Rzecz w tym, że smartfony te zawierają większą liczbę magnesów niż wcześniejsze modele (co czyni je kompatybilnymi z ładowarkami MagSafe), dlatego stanowią większe zagrożenie dla rozruszników serca. Dlatego Apple rekomenduje, aby smartfony nosić ze sobą w miejscach oddalonych od rozrusznika serca o co najmniej 15 cm. Natomiast wtedy gdy bateria smartfona jest doładowywana bezprzewodowo, odległość ta powinna wynosić co najmniej 40 cm.

Zobacz również:

Jest jeszcze jednak rzecz – tym razem nie zagrażająca zdrowiu, ale również ważna - o której użytkownicy smartfonów iPhone 12 powinni wiedzieć. Podczas bezprzewodowego doładowywania ich baterii za pomocą ładowarki MagSafe powinni uważać, aby między tymi dwoma urządzeniami nie znalazła się karta kredytowych, identyfikator bezpieczeństwa, paszport czy jakiekolwiek inne urządzenie zawierające magnetyczne nośniki danych lub czujniki RFID. Mogą one wtedy bowiem zostać wymazane i w konsekwencji przysporzyć właścicielowi takiego urządzenia nie lada kłopotów.


TOP 200