Uwaga na niebezpieczną aplikację Android – nosi nazwę AirDroid

Mamy złą wiadomość dla użytkowników aplikacji AirDroid – popularnego narzędzia do zdalnego integrowania urządzeń Android (głównie smartfonów) z pecetami. Firma Zimperium opublikowała raport, w którym przestrzega użytkowników narzędzia, że zawiera ono kilka groźnych podatności.

Podatności znajdują się zarówno w starszych wersjach narzędzia, jak i w najnowszej, czyli 4.0.1. Jak donosi Zimperium, chodzi o “słabo zabezpieczone kanały komunikacyjne”, przez które urządzenia wymieniają dane z serwerem. Haker może wtedy przeprowadzić atak typu „man-in-the-middle” i przechwycić szereg poufnych informacji.

Firma Zimperium kontaktowała się już z Sand Studio (twórcą aplikacji AirDroid) i alarmowała, że wykryte przez nią podatności są rzeczywiście niebezpieczne. Jednak jak dotąd Sand Studio nie udostępniło użytkownikom żadnej likwidującej je łaty. Dlatego Zimperium sugeruje - do czasu, gdy łata taka pojawi się, lepiej jest chyba odinstalować na smartfonie aplikację AirDroid.

Zobacz również:

  • Instagram testuje nowe narzędzie noszące nazwę Live Producer
  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200