Uwaga - Windows 10 wersja 2004 nie obsługuje poprawnie narzędzia Storage Spaces

Microsoft potwierdził, że w najnowszej wersji systemu Windows 10 (2004) istnieje błąd powodujący, że funkcja Storage Spaces nie pracuje poprawnie. Jest to narzędzie używane do zapewnia danym bezpieczeństwa, pracujące podobne jak znane systemy RAID.

Windows 10

Funkcja Storage Spaces została przez Microsoft wprowadzona do systemów Windows oraz Windows Server. Jest ona stosowana wtedy, gdy komputer zawiera wiele dysków. Pozwala wtedy użytkownikowi łączyć ze sobą logicznie kilka dysków, tworząc w ten sposób jedną spójną przestrzeń adresową, dzięki której awaria jednego z dysków nie powoduje utraty danych.

Niestety, na komputerach z systemem Windows 10 wersja 2004 w przypadku pewnych dyskowych konfiguracji funkcja daje błąd objawiający się tym, że menedżer partycji postrzega niektóre wolumeny jako RAW.

Zobacz również:

  • Amerykański Sidewalk firmy Amazon może być cenny dla biznesu
  • Pogoda z Windowsa 10/11 z najdokładniejszą prognozą pogody
  • Mapy Apple z błędem umożliwiającym gromadzenie lokalizacji

Microsoft radzi, aby w przypadku wystąpienia takie błędu nie uruchamiać polecenia „chkdsk”, ale zmienić tryb pracy funkcji Storage Spaces na „read only”(tylko odczyt), blokując tym samym zapisywanie danych na partycji. Komputer będzie można dalej używać, a dane z każdego wolumenu nie oznaczonego jako RAW będzie można czytać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200