Uszyty na miarę

Computer Service Matrix z Warszawy specjalizuje się w budowie zintegrowanych systemów informatycznych opracowywanych na zamówienie.

Computer Service Matrix z Warszawy specjalizuje się w budowie zintegrowanych systemów informatycznych opracowywanych na zamówienie.

"Jednym z największych zrealizowanych przez nas projektów było wdrożenie systemu kontroli listów przewozowych i śledzenia przesyłek w firmie kurierskiej Messenger Service Stolica" - mówi Mariusz Kędzierski, prezes Computer Service Matrix sp. z o.o. "Na bazie doświadczeń wyniesionych z tego projektu chcemy teraz zaproponować takie rozwiązanie innym firmom kurierskim. Poszukujemy inwestora strategicznego, który pozwoliłby nam wprowadzić go na rynki zagraniczne, np. niemiecki" - dodaje.

W systemie stworzonym na potrzeby Stolicy odwzorowywane są wszystkie informacje, dotyczące statusu i terminu doręczenia przesyłki. Dostęp do systemu mają stali klienci firmy. System zawiera moduł zarządzania magazynami, a także wiele funkcji wspomagających procesy wewnętrzne firmy: pracę działu billingowego, call center i obsługi klienta.

Niestandardowe zamówienia

W 1997 r. istniejąca od czterech lat na rynku firma Option-Tech, zajmująca się oferowaniem usług outsourcingowych, przekształciła się w Computer Service Matrix. Firma rozszerzyła również działalność, zajęła się oferowaniem usług obejmujących m.in. tworzenie oprogramowania na zamówienie, integracje, a także zapewnienie pomocy technicznej.

"Tworzymy zintegrowane systemy informatyczne na zamówienie średnich i dużych firm o unikalnej strukturze organizacyjnej, w których nie sprawdziłyby się systemy standardowe. Naszymi odbiorcami są również jednostki administracji centralnej, terenowej i samorządowej" - twierdzi Mariusz Kędzierski.

Podstawowe moduły, które opracowują specjaliści Matrix, obejmują finanse i księgowość, kadry i płace, sprzedaż, obsługę kasy, środki trwale, magazyn, a także analizę i raportowanie. "Struktura naszych systemów pozwala na wykorzystywanie danych z urządzeń zewnętrznych np. czytników kodów kreskowych, a także łączenie naszych modułów z oprogramowaniem innych producentów" - wyjaśnia Mariusz Kędzierski.

Pojazd jak numer

Jednym z ostatnich projektów zrealizowanych przez Computer Ser-vice Matrix jest oprogramowanie stworzone dla Centralnego Laboratorium Kryminalistyki Policji w Warszawie. Umożliwia ono przede wszystkim przechowywanie numerów identyfikacyjnych pojazdów i informacji o sposobach oznaczania samochodów przez różnych producentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200