Usługi bezpieczeństwa Cisco i Trend Micro

Cisco zamierza ogłosić kilka nowych mechanizmów ochronnych dla swoich produktów sieciowych, w tym usługi bezpieczeństwa zaprojektowane wspólnie z Trend Micro i przeznaczone do ograniczania rozprzestrzeniania wormów i wirusów.

Nowa usługa, o nazwie Cisco Incydent Control System (ICS), ma pomagać administratorom sieci w ustanawianiu polityk bezpieczeństwa w sprzęcie Cisco, wykorzystując informacje dostarczane przez dostawce rozwiązań antywirusowych Trend Micro.

Cisco już wcześniej współpracowała z Trend Micro w zakresie udostępniania sygnatur wirusowych przez Cisco Intrusion Prevention System (IPS). Firmy współpracują również nad rozszerzeniem funkcji ochronnych w Cisco ASA 5500 z linii Adaptative Security Appliance.

ICS ma zapewnić użytkownikom możliwość blokowania rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania poprzez dystrybucję odpowiednich polityk w sieciach z oprzyrządowaniem Cisco.

Usługa będzie pomagać w ochronie sieci przed znanymi zagrożeniami, jednak nie zdziała wiele w ochronie przed atakami 'dnia zerowego', które wykorzystują luki jeszcze nie skatalogowane przez firmy antywirusowe.

Administratorzy muszą też mieć na uwadze niebezpieczeństwo zaimplementowania takich reguł polityki, które uniemożliwia pracę innych aplikacji w sieci. Jest to problem sprawdzania wpływu takich reguł na działanie biznesu.

W celu ograniczenia takich możliwości ICS ma zawierać mechanizm, który pozwoli administratorom na odinstalowanie polityk bezpieczeństwa powodujących blokadę działania ważnych aplikacji.

Inne rozszerzenia produktów Cisco obejmują uaktualnienie Cisco Security Monitoring, Analysis i Response System, który może identyfikować i reagować na zagrożenia bezpieczeństwa w zdalnych lokalizacjach, takich jak oddziały zamiejscowe. Firma planuje także wydanie jeszcze w tym roku nowej wersji Cisco IPS a także systemu operacyjnego ruterów IOS (Internetworking Operating System).

Incident Control System ma być udostępniony w październiku b.r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200