Usługa "cloud storage" firmy Hitachi

Hitachi Data Systems przygotowuje usługę "cloud storage" (przechowywanie danych w chmurze), która różni się zupełnie od standardowych usług tego typu. Nowość polega na tym, że dostawca instaluje system pamięci masowej w centrum danych użytkownika zamawiającego usługę, a nie we własnej chmurze.

Po zamówieniu przez użytkownika usługi Hitachi Cloud Service for Private File Tiering, firma instaluje w jego centrum danych własne macierze dyskowe, konfiguruje je, a następnie nadzoruje ich pracę i zarządza nimi zdalnie. Użytkownik nie płaci za macierze ani za ich utrzymanie w ruchu (musi jedynie przygotować infrastrukturę obsługującą macierze - zasilanie i połączenia sieciowe), a uiszcza co miesiąc określoną sumę za przechowywanie w takiej wewnętrznej chmurze każdego TB danych.

Rozwiązanie takie ma dwie podstawowe zalety: aplikacje uzyskują bardzo szybko dostęp do danych (które są przechowywane na dyskach pracujących tuż obok serwerów i w tej samej sieci komputerowej), a użytkownik nie musi posiadać szybkich połączeń WAN. Usługa (pozwalająca przechowywać w chmurze do 40 PT danych) będzie oferowana na bazie platformy Hitachi Content Platform, którą firma zaprezentowała pod koniec zeszłego roku. Usługa znajdzie się oficjalnie w ofercie firmy Hitachi w ciągu najbliższych dwóch miesięcy i dopiero wtedy poznamy jej cenę.

Zobacz również:

  • Wydatki na chmurę wzrosną w tym roku
  • Plikowa, blokowa czy obiektowa pamięć masowa?
  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200