Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej

Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników usługi Threads. Jej twórcy zapowiadają, że już w najbliższych daniach zaprezentują jej webową wersję.

Tym samym ci wszyscy użytkownicy sieci społecznościowej Threads, którzy domagali się jej internetowej edycji, będą mogli wkrótce zacząć testować taką możliwość. Meta uruchomi witrynę, na której użytkownicy będą się mogli logować do usługi, publikować posty, przeglądać kanały i wchodzić w interakcje z wpisami, realizując te zadania za pośrednictwem internetowego pulpitu. W opublikowanym we wtorek poście dyrektor generalny firmy Meta (Mark Zuckerberg) pokazał film, na którym widać webową wersję usługi.

Podał też, ze zespół rozwijający usługę Threads również stara się tak zaprojektować witrynę, aby oferowała podobne możliwości jak jej wersja mobilna. Usługa Threads została uruchomiona osiem tygodni temu i był próbą zaoferowania użytkownikom podobnej funkcjonalności co Twitter. Zrobiła od razu zawrotną karierę, przekształcając się już po kilku dniach w najszybciej rozwijającą się aplikację w historii, zdobywając od razu ponad 100 milionów użytkowników.

Zobacz również:

  • Apple dalej na celowniku UE. Kolejne dochodzenie w drodze
  • Threads będzie mógł wysyłać do tej aplikacji wiadomości w trybie DM
  • Aplikacja mObywatel oferuje małym firmom nową usługę

Jednak użytkownicy Threads zorientowali się już po kilku dniach, że usługa nie jest oferowana wersji webowej, a wyłącznie jako aplikacja mobilna uruchamiana na urządzeniach iOS i Android. Dlatego zainteresowanie aplikacją Threads szybko spadło (jak podają firmy analityczne, po szczytowym wolumenie liczba użytkowników zmalała o 70%), a Meta zaczęła wtedy od razu szybko pracować nad wersją webową.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200